סוכות

הלכות ודיני אבל ומצבה בסוכות

פטירה, קבורה ושבעה

אם נפטר ונקבר בערב סוכות או במוצרי חג סוכות השבעה נדחית עד לאחר שמחת תורה בסוכות.

אם נפטר ונקבר במהלך ימי החג, השבעה מסתיימת וקמי מהשבעה (וגם הימים החסרים נספרים כאילו היו שבעה ימים, זאת לשואלים בעניין מועד גילוי מצבה)

מצבה

מצבה היא נפש, בונין לו נפש, כך על פי ההלכה. וככל שעוסקים למען נפשו של הנפטר כך מקיימים מצוות עילוי נשמה.

גם אנשי רוח טוענים שעיסוק במצבה ומחשבות על דברי פרידה שיחרטו עליה תורמים להפחתת הכאב על לכתו מן העולם של אדם יקר. 

בונה מצבות וותיק ומנוסה שעמלו מול אבלים עשרות שנים יודע להוסיף את תרומתו הצנועה ולייעץ לאדם השרוי באבילותו כיצד להתמודד עם האובדן.

בונה מצבות קשור לגורמים המסייעים להבאת הנפטר לקבורתו וסיוע שלו בימים ראשונים תמיד מועיל, ואין זה מן העניין האם יתחיל במלאכה מיד ו/או בהמשך, מה שכן, בונה המצבות במצב של פניה מוקדמת אליו יוכל להכיר טוב יותר את נפשות הנפטר וקרוביו ולהקים מצבה המשקפת את רוח הנפטר וכזו שקרוביו יתחברו אליה ויפרקדו יקירם מעבר לימי האזכרות.

בונה מצבות מנוסה יוכל להמליץ לקרובי הנפטר להקים מצבה בדיוק על פי יכולתם הכלכלית, שכן בימים הראשונים מחשבות קרובי הנפטר מבולבלות ורצונם להטיב עם הנפטר וזיכרו לעיתים מובילות להזמנת מצבות מעבר ליכולתם הכלכלית, בונה מצבות מנוסה ובעל מוניטין תמיד ישתדל שההזמנה ממנו תהיה כזו שקל לקרובי הנפטר למממן, שכן אז לקוחותיו ימליצו לבאים על שירות טוב ותמחור שיכלו לעמוד בו.

סיכום

באם הנפטר הובא לקבורה ערב החג ו/או בחג עצמו השבעה נדחית עד אחרי שמחת תורה בסוכות.

באם נקבר לפני והשבעה כבר בעיצומה, מסתיימת השבעה כאילו ישבו 7 ימים (ימים החסרים נספרים כאילו התקיימה שבעה מלאה לעניין מועד גילוי מצבה)

פניה לבונה מצבות ככל שתהיה מוקדמת מסייעת לקרובי הנפטר לקבל מצבה המתאימה ביותר ברמה העיצובית לנפטר ולקרוביו, מותירה בידי בונה המצבה אפשרות לייעץ למזמיני המצבה בעניינים שבלב ובעניינים אופרטיביים וכלכליים הנוגעים לקבורה ולימי האבל, ומאפשרת לבונה המצבות את הזמן ללמוד את כל הדרוש כדי להציע מצבה במחיר המתאים למצבם הכלכלי של מזמיני המצבה מבלי לקפוץ מעבר ליכולתם הכלכלית.

שלא תדעו עוד צער

ברקת מצבות אתכם לאורך כל התהליך. אתם אינכם נדרשים לשלם מראש אלא רק בסיום העבודה ובתשלומים פרוסים כך שיוותר בידכם מספיק זמן להתארגן כלכלית להוצאה רכישת מצבה.

זקוקים למצבה?

מצבות יעוץ חינמי

פנו לבונה מצבות איכותיות באזורכם:

מחפשים מצבות?

מחפשים מצבה? קבלו ייעוץ מקצועי חינמי מבונה מצבות איכותי, הוגן ומתחשב

מדריך דיני אבלות לשנת אבל לזכר כל אהובינו שהלכו לבית עולמם מאת שלמה בן רחל אזולאי, מייסד אינדקס מצבות הישראלי


חזרה למדריך הלכות ודיני אבלות