כמה עולה מצבה - מחירון שירותי מצבות

מחירון מצבות

מחירי מצבה נגזרים משישה פרמטרים: סוג המצבה, החומרים ממנה תהיה בנויה, סוג הכיתוב עליה, סוג אביזרים הנוספים המחוברים אליה (בית נר, אגרטל, ספסל, גגון, צמחיה ועוד) מורכבות העיצוב ולבסוף המוניטין שצבר בונה המצבה. 

סוג המצבה - כיצד הוא משפיע על מחירי מצבות:

לסוג המצבה השפעה על מחירה מכמה סיבות, ראשית כמות החומרים הנדרשת לבנייתה - מצבה המכונה "מצבה חצי" ומצבות קיר (סנהדרין, בקומות) מכילה כמות קטנה של חומר ולכן ההוצאה הכספית בעבור החומר הנדרש לבנייתה יהיה נמוך ביחס למצבות אחרות. נדבך נוסף הקשור לסוג המצבה הוא סוג התשתית הנדרשת להתקנתה. במצבת קיר התשתית מוכנה ונדרשת רק התקנתה בחזית הגומחה. למצבות אחרות בקבורת שדה וקבורה באולמות נדרשת תשתית אותה יבנה בונה המצבה על יסודות המצבה אותם בונה חברת הקבורה. לסיכום: לסוג הקבורה השפעה על מחיר המצבה בעיקר על שום כמות חומר הנדרשת לבנייתה.

החומרים מהם בנויה המצבה והשפעתם על מחירי מצבות:

חומרי הגלם למצבה הם המרכיב המשפיע מכולם על מחירה הסופי משתי סיבות עיקריות, הראשונה: גרניט (בעיקר) ושיש הם חומרים שהשקעה בחציבתם, עיבודם ושינועם יקרה מאשר אבנים כמו אבן חברון, אבן גלילית, אבן חלילה, אבנים נוספות ובזלת וסלעים מקומיים שהשקעה בחציבתם ושינועם זול יותר. והשנייה: עיבוד שיש וגרניט מחייב עבודה רבה יותר ומכאן שמחירם מתייקר בהתאם, הפלוסים בהשקעה בגרניט ושיש הוא בעיקר, אפשרויות העיצוב, עמידות לאורך שנים ויופיים.

סוג הכיתוב על גבי מצבות והשפעתו על מחיר המצבה:

סוגי האותיות רבים וטכניקות החריטה, הדבקה, צביעה, הברגה ויש שחוצבים ומפסלים האותיות והם שמשפיעים על מחירי האותיות וסמלים על גבי מצבות. גם הציוד הנדרש, חלקו המתקדם ביותר משפיע על מחיר כל אות וסמל על המצבה. על מנת שיהיה קל לחשב את סכום ההשקעה בכיתוב על גבי המצבה התמחור מתבצע על פי נוסחה קבועה מחיר לפר אות כפול כמות האותיות על המצבה. אגב, בוני מצבות מציעים כיתוב בסיסי ואפילו מלא הכלול במחיר המצבה ואינם מחייבים עבור האותיות בנפרד.

האביזרים הנוספים וכיצד הם משפיעים על מחיר מצבה:

אביזר קבוע למצבות יהודיות הוא בית הנר שכן הטקס לעילוי נשמת הנפטר כולל הדלקת נר. אביזר נפוץ נוסף למצבות הוא כד למצבה (אגרטל), ואביזרים נוספים כמו ספסל צמוד, פרגולה ואדנית נפוצים בעיקר במקומות שנותרו לקבורת שדה. ככל שאביזרים אלו הם חלק אינטגרלי מהמצבה החצוב באבן עצמה החישוב יהיה כלול במחיר אותו יציע בונה המצבה. באם אביזרים אלו נקנים בנפרד מספקים חיצוניים, בונה המצבה יוסיף לעלות את שכר עבודתו לקיבועם למצבה.

מורכבות העיצוב שנבחר למצבה:

פרמטר חשוב נוסף במחיר המצבה הוא מורכבות העיצוב - ככל שעיצוב המצבה דורש השקעה של זמן ומאמצים פיזיים בהתמודדות עם האבן מצד בונה המצבה כך יעלה המחיר. 

מוניטין שצבר בונה המצבה - כיצד הוא משפיע על מחיר המצבה:

שימו לב, בתחום המצבות ככל שבונה מצבות וותיק, מנוסה ובעל שם בתחום בניית מצבות כך יורד המחיר ולא עולה, נשמע מוזר? לאו דווקא - לבונה מצבות מנוסה וותיק נדרש זמן יחסית קצר להקמת מצבה ומאמצים פיזיים פחותים. הוא גם מאובזר ומצויד במכשור מתקדם המסייע לו לבנות במינימום זמן ומאמץ כאמור את אותה מצבה. כדי לקבל את המחיר הזול ביותר בעבור אותה מצבה כדי לפנות לבונה מצבות וותיק ששמו הולך לפניו הוא לא יגבה מחיר יקר יותר, להיפך המוניטין אותו צבר הוא כלי שיווק החשוב מכולם ובונה מצבות מוערך לא יקלקל אותו בעבור מחיר מופרז.

אגרות:

למחירי המצבות יש להוסיף את אגרת רישיון למצבה שעוברת לחברת קבורה המנהלת את בית העלמין. מחיר זה נע בין 600-850 ₪ למצבות בקבורת שדה וקבורה באולמות ו 200-300 ₪ אגרת רישיון למצבה לקיר (סנהדרין, מצבה בקומות). הערה: ישנן רשויות מוניציפליות שמממנות אגרת רישיון למצבות קיר ע"מ לעודד הציבור למעבר לשיטת קבורה זו על רקע מחסור חמור בשטחי קבורה.

מחירון מצבות

בטרם לעיון במחירי מצבות מבית מצבות ברקת אנו מציינים שמחירים המופיעים כאן הינם מחירים בסיסיים סטנדרטיים והנמוכים ביותר לאותו סוג של מצבה וככל שתבקשו להוסיף עיצובים מורכבים ואלמנטים מיוחדים וכיתוב נוסף מעבר לכיתוב הבסיסי שכלול במחיר כך יעלה המחיר. בכל מקרה מחירי מצבות ברקת הם הזולים בישראל לאותו סוג מצבה.

כמה עולה מצבה:

 סוג המצבה
מחיר מצבה בסיסי
מצבה לנפטר יחיד
החל מ 4.000 ₪
מצבה לזוג (זוגית, כפולה)
החל מ 7.000 ₪
מצבה מכפלה (אחד מעל השני)
החל מ 4.200 ₪
מצבה קיר (סנהדרין, בקומות)
החל מ 1.400 ₪
מצבה חצי (קובייה)
החל מ 3.500 ₪

כמה עולה מצבה על פי סוגי האבנים, שיש, גרניט ועוד:

סוג האבן
יתרונות
חסרונות
מחיר
אבן חברון
צבעה בהיר, זולה במחיר ונוחה לעיבוד

אבן גיר, עם הזמן עלולים להופיע חורים קטנטנים וסדקים ולכן הבלאי יחסית מהיר ובחלוף הזמן דורשת תחזוקה ושימור
מ 4.000 ₪
אבן גלילית
חזקה ועמידה לשנים רבות. בעלת מראה אחיד. דורשת תחזוקה מינימלית

עם הזמן עלולים להופיע חורים קטנים, אלא ששינויים אלו מינוריים והטיפול בהם מהיר וזול

מ 7000 ₪
אבן סלייב
(שלהבת) 
נוטעת תחושה חמה המעוררת רגש. גווניה הופכים כל עיצוב לאמנותי וייחודי. עמידה וחזקה

דורשת טיפול מדי פעם הכולל ניקוי חריצים טבעיים

מ 7.000 ₪
אבן עצמון
 מראה היוקרתי שמזכיר שיש, חזקה  ולא צפויה להזדקק לשיקום ותחזוקה 


בגלל חוזקה קשה לעיצוב ומעט יקרה מאבנים דומות
מ 7.500 ₪
אבן בזלת
חזקה ועמידה לשנים רבות. מראה הטבעי של הבזלת משדר יצירה פראית המותירה רושם עז

קשה לעיצוב ומוגבלת לעיצובים טבעיים

מ 6.000 ₪
גרניט אדום
חזק ואינו נסדק ומתחורר. אינו מאבד מהברק ואינו דורש חידוש עתידי למצבה. יתרון נוסף נעוץ בכיתוב על גבי המצבה שאינו מחייב בעתיד חידוש האותיות וצביעתן מחדש הואיל ובעת הכיתוב מתקבל קונטרס עז החוסך בצורך לחידוש וצביעת אותיות עתידי

חסרונותיו מעטים, מלבד היותו בגוונים קולטי חום ואבק המצטבר לעיתים ומחייב מעבר עם מטלית לחה על מנת להשיבו למצב "חדש"

מ 9.500 ₪
גרניט שחור
חזק ומתאים למצבות, אינו נסדק, עמיד לפגעי טבע, אינו מאבד מהברק יתרון נוסף מתגלה בכיתוב על גבי המצבה שאינו מחייב בעתיד חידוש האותיות הואיל ובעת הכיתוב מתקבל קונטרס עז החוסך בעתיד צורך בחידוש וצביעת אותיות

חסרונותיו מעטים, מלבד היותו בגוון קולט חום ואבק המצטבר לעיתים ומחייב מעבר עם מטלית לחה על מנת להשיבו למצב "חדש"

מ 8.000 ₪
גרניט אפור (סארדו)
חזק ועמיד בפני פגעי טבע. הוא אינו נסדק ואינו מאבד מהברק

מראה נוטה לתעשייתי, סופג לחות שגורם לעיתים למראה של כתמי שמן מעטים

מ 7.500 ₪
שיש טורקי
חזק, נוח לעיבוד, זול יחסית, אינו נסדק ועמיד למים
עם הזמן מאבד הברק (בשמש) ולעיתים מצהיב מעט

מ 6.500 ₪
סלעים
מצבות סלעים מאפשרות הנצחה ייחודית לנפטרים מצבות סלעים אינן דורשות תחזוקה ובלאי הטבעי אינו משפיע על מראן

למצבות סלעים ומשולבות סלעים חסרונות מעטים. יש לקחת בחשבון אפשרות שבעתיד ידרשו חיזוקים לאותיות מוברגות על סלעים אם אלו האותיות שנבחרו למצבה

מ 5.500 ₪
מצבות משולבות סלעים
כמו מצבות סלעים גם מצבות משולבות הכוללות סלעים מאפשרות הנצחה ייחודית והחלקים הסלעיים אינם דורשים תיקון ותחזוקה


למצבות משולבות סלעים בדרך כלל חסרונות מועטים. יש לקחת בחשבון אפשרות שבעתיד ידרשו חיזוקים לאותיות המצבה עם בעיצוב הוחלט שמיקומם יהיה על הסלע

מ 5.500 ₪

מחיר כיתוב אותיות וסמלים למצבה:

מחירי חריטת אותיות בהתזת חול
החל מ 5.5 ₪ לאות
מחירי חריטת אותיות ומילוי בצבע עופרת
החל מ 7.5 ₪ לאות
מחירי אותיות מודבקות 
החל מ 16 ₪ לאות
מחירי אותיות ברונזה
החל מ 30 ₪ לאות
מחירי אותיות בולטות
החל מ 19 ₪ לאות
מחירי אותיות שקועות
החל מ 13 ₪ לאות
מחירי סמלים למצבות
החל מ 30 ₪

כמה עולה בית נר למצבה:

סוג בית הנר
כמה עולה בית נר
בית נר רגיל
החל מ 110 ₪
בית נר סולארי
החל מ 160 ₪

כמה עולה שיפוץ מצבה:

ישנן מספר סיבות שבגללן נדרשים שיפוץ, חידוש ושיחזור מצבות (שיחזור מצבות עתיקות). הראשונה שבסיבות לצורך בשיפוץ מצבה - החומר שנבחר לבניית המצבה מלכתחילה. ככל שהחומר הנבחר יהיה עמיד יותר כך הצורך בשיפוץ עתידי למצבה פוחת. מצבות אבן גיריות הן הראשונות שדורשות שיפוץ בעתיד, אחריהן מגיע תורן של מצבות שיש וגרניט הוא החומר העמיד מכולם לבניית מצבות אל גרניט אפשר להוסיף את מצבות הבזלת וסלעים שככל שחולף הזמן בלאי הטבעי אינו מורש והמראה הטבעי חוסך הצורך בשיפוץ. הסיבה השנייה בצורך לשיפוץ מצבה וונדליזם ו/או פגעי טבע חריגים. בין פגעי טבע החריגים אפשר למנות גם סערות, מטחי ברד ושקיעת הקרקע ואת הפגיעה בתשתית המצבה מצמחיה עבותה שגורמת להתרוממות הקרקע עד לעקירה חלקית או מלאה וניתוק חלקים במצבה. גם חיות בר, בעיקר מכרסמים עלולים לפגוע במצבות עד לצורך בשיפוץ. תחזוקה מועטה או לקויה של מצבה והימנעות מניקוי המצבה לפרק זמן ארוך מוביל לפטריות המחוררות את האבן. חלקים צמודים למצבה כמו בית נר וכדים לעיתים דורשים החלפתם בחדשים. מחירי שיפוץ וחידוש מצבה תלויים בחומרת הליקויים ותמחור השיפוץ יתבצע אך ורק לאחר בחינה יסודית של הדרוש תיקון ולעיתים החלפה של חלקים שלמים והכל בהתאם למצב הליקויים והפגמים. 

מחירון שיפוץ תיקון, חידוש, ניקוי ותחזוקת מצבות:

סוג שירות הנדרש
מחירון

כמה עולה שיפוץ מצבה:
מחיר שיפוץ מצבה תלוי בהיקף עבודה הנדרשת ובחומרים הנדרשים לשיפוצה. לעיתים נדרשים החלפת חלקים ואף את פלטת המצבה עצמה ולבצע כיתוב מחדש.
החל מ 300 ₪

כמה עולה חידוש כיתוב על מצבה
מחיר אותיות לכיתוב מצבה משתנה בהתאם לסוג עבודה הנדרשת, חומרים הנדרשים לצביעתן ובנייתן ואף לגודלן.

₪ ועד 70 ₪ 
(לכל אות)

כמה עולה ליטוש מצבה
לא פעם נדרש ליטוש למצבה המחליק סדקים וחורים ומנקה אותה מפטריות ולכלוך עקשן. במקרה זה יש לקחת בחשבון שמחיר הליטוש אינו כולל כיתוב מחדש.

החל מ 450 ₪

כמה עולה ניקוי למצבה
את ניקוי מצבה מומלץ להותיר לחברת מצבות ולא חברת ניקיון רגילה שכן שימוש בחומרים שאינם מיועדים לסוג החומרים מהם בנויה המצבה יגרום לנזק ויוביל להוצאה גדולה יותר.
החל מ 250 ₪

כמה עולה החלפת בית נר למצבה
לעיתים נדרש רק תיקון לבית הנר, החלפת זגוגית ועוד ולעיתים מומלץ להתקין בית נר חדש.

החל מ 110 ₪

כמה עולה החלפת כד למצבה
כשהכד למצבה חצוב באבן וחלק אינטגרלי מהמצבה התיקון יהיה בהתאם למצבו של הכד. כשמצבו מחייב החלפה יתמחר בונה המצבה את עבודתו להתקנה בתוספת למחיר אותו גובה יצרן הכד.

החל מ 130 ₪

עשרות שנים בתחום המצבות לימדו אותנו שהלקוח הוא מעל הכל ומה שחשוב לו הם מצבה איכותית, שעמידה לשנים רבות מחומרים איכותיים בלבד במחיר הטוב ביותר אותו יוכל לקבל, כשאת הכל מלווה שירות אדיב ומתחשב במצבם הרגיש של הזקוקים לשירותי מצבה. אנו מתחייבים לעמוד בלוחות זמנים, למלא כל התחייבות שלנו כלפיכם ולספק את הטוב ביותר שניתן לספק במסגרת תקציב עליו החלטתם. על מנת לנסוך בכם בטחון הנדרש אנו נחייב התשלום רק בסיום העבודה ולאחר שהודעתם לנו על שביעות רצון מלאה. אנו עומדים לרשותכם סביב השעון ונסייע לכם בהקמת מצבה הטובה ויפה ביותר לתקציב שקבעתם אתם או בשירות שיפוץ מצבות, חידוש כיתוב למצבות וניקוי מצבות.

צרו קשר וקבלו סיוע:

אם עדיין נדרשים לכם תשובות ונתונים הנוגעים למחירי מצבות וזקוקים לייעוץ מקצועי חינמי צרו קשר עוד היום בטלפון: 050-5955722 ליאור, ב- Watsapp לחץ כאן למעבר לוואצאפ או באמצעות טופס ייעוץ חינמי לחלוטין ולא מחייב.

אולי יעניינו אותך גם: