1. בחירת בונה מצבה

השלב הראשון הוא בחירת בונה מצבות מנוסה ואמין. בחירה מושכלת פותרת כאבי ראש וחוסכת ממון רב.  כיצד מומלץ למצוא בונה מצבות כזה?

ראשית עליכם לבחור את בונה מצבות שגוגל ממליץ עליו באזורכם ולכן הכלל הראשון - הקליקו "מצבות" ואת "שם העיר" בה ייקבר יקירכם. משבצעתם זאת עברתם 90% מהדרך עד למצבה איכותית במחיר הוגן.


2. קביעת מסגרת תקציב למצבה

בשלב הבא עליכם לקבוע מסגרת תקציב שבו תעמדו מבלי להיכנס להרפתקאות. על מנת לדעת מה מקבלים במסגרת התקציב שהקצתם אנו ממליצים לכם להתייעץ עם בונה המצבות שיסביר לכם כיצד מתמחרים מצבה. תתפלאו, בונה המצבות יקים לכם מצבה הטובה ביותר שאפשר להקים באותו תקציב, אחרי הכל זה שמו ותדמיתו שעומדים במבחן. בנוסף אנו ממליצים לכם לקרוא מדריך קצר וממוקד על מרכיבי המחיר, לחצו ועברו למדריך.


3. תשלום אגרת רישוי מצבה

בשלב זה מעביר בונה המצבות לחברת קדישא תשלום אגרת רישוי למצבה, מקבל מהם תכנית ההנדסית. תשלום זה, בגובה כ 700-800 ש"ח מועבר רק ע"י בונה המצבה ולא ע"י המשפחה. בעבר ניתן היה להעביר תשלום ישירות מהמשפחה, אלא שחברת קדישא שינתה זאת עקב בעיות בגביית התשלום בחלק מהמקרים. 

לאחר קבלת התשלום חברה קדישא בונה יסודות למצבה, את חלק זה מממנת המדינה.

הערה: בונה המצבה חייב להיות קבלן מצבות מורשה מטעם חברת קדישא


4. תכנית עיצוב המצבה ובנייתה

בשלב זה מתוכננים עיצוב המצבה וכיתוב שיופיע עליה. יש מספר דרכים בהן מומלץ להחליט על עיצוב הסופי. בעזרת קטלוג מצבות ובסיוע בונה המצבות תגיעו לתוצאה שהא מצבה המשקפת את הנפטר בחייו ועם גוונים הנכונים, סוג החומר והכיתוב תקבלו מצבה שבה כל ביקור שלכם ו/או של אחרים בחלקת הקבר יוביל למפגש רוחני מרגש. 


5. הגהות לטקסט וחתימת אישור

בשלב זה שבו המצבה בנויה יושם דגש על הטקסט, העיטורים וסמלים, יש המבקשים פורטרט, חשוב לבצע הגהה ולדעת שתאריכים, שמות וכו' מדויקים ע"מ להימנע ממפח נפש בטקס גילוי המצבה.


6. תשתית יצוקה מבטון מעל היסודות

בשלב זה בונה המצבות מניח על יסודות הבנויים בעומק ואותם בנתה חברת קדישא תשתית למצבה מיציקת בטון ומניח לייבוש.


7. התקנת המצבה ועטיפתה עד לטקס הגילוי

השלב האחרון הוא הנחת המצבה על גבי תשתית היצוקה ועטיפת המצבה בניילון עד ליום גילוי המצבה, טקס/אזכרה 30 יום לקבורה.


כנסו למפת אזורי השירות של אתר "מצבות"

למעבר להזמנת מצבה