2 דקות קריאה

בחירת קבלן מצבות נכון תהיה כנראה הפעולה החשובה ביותר כשאתם נזקקים למצבה.

קבלן מצבות איכותי, מקצועי, מנוסה ואמין יוביל אתכם לרכישת מצבה האיכותית ביותר, הקרובה ביותר למה שהנכם מבקשים ובמחיר מצבה שתעמדו בו. זהו אינטרס הראשון של בונה מצבות, שהלקוח לא יתחייב מעל מה שתקציבו מתיר. זה מבטיח שם טוב לקבלן וטעם טוב בין בונה המצבה/קבלן המצבה ללקוחו.

קבלן מצבות איכותי מוביל את הלקוח להפנמה שמצבה, מפוארת ככל שתהיה לא תשיב את המנוח לחיים ולכן, עדיפה מצבה איכותית ונאה על פני מצבה במחיר שהוא מעל תקציב בו יוכל הלקוח לעמוד בו.

רכישת מצבה נעשית בסערת רגשות בה נפשו של המזמין מצבה ליקרים לו יוצאת אליהם ולעיתים גורמת להחלטות שהמנוח לא היה מתיר באם ידע שבעבור מצבה משפחתו לוקחת התחייבויות של מעבר ליכולתה.

על מנת לבחור בונה מצבות ברמה גבוהה שימו לב לדרך ניהול המו"מ עמו, האם אתם חשים בטוחים, האם הוא וותיק, מנוסה, מכיר את בית העלמין ורשום כקבלן מורשה מטעם חברת קדישא המנהלת את בית עלמין. ככל שכן ואינטואיציה שלכם מובילה אתכם למסקנה שבונה המצבות הוא האיש הנכון לביצוע המשימה הדגישו בפניו מראש את החשוב מכל - תקציב שהנכם מתכוונים לייעד למצבה. קבלן מצבות איכותי יידע לכוון אתכם לטוב ביותר בעבור התקציב שהקצתם.

טיפים לבחירת בונה מצבות

 1. שימו לב כמה הוא לחוץ למקדמה, קבלני מצבות איכותיים ועובדים אינם דורשים מקדמה כתנאי לעסקה.
 2. קבלו ממנו מראש הערכת זמן בין הזמנה למצבה מותקנת ומחכה ליום גילוי המצבה.
 3. שאלו מראש אם עבודתו כוללת תוספות כמו בית נר, אגרטל ו/או תוספות נוספות כמו דשא, חומרים אחרים המשתלבים (זכוכית, אבני חן, דשא, ספסל, חלוקי נחל ועוד)
 4. שאלו מראש מה סכום האגרה שתידרשו לו בעבור רישיון מצבה שעובר לחברה המנהלת את בית העלמין. את האגרה מעביר קבלן המצבה לחברה המנהלת את בית העלמין ולא מזמיני המצבה, אלו התקנות).
 5. שאלו מה טווח האחריות על המצבה, מספר השנים אותן ינקוב בעל המצבה פרמטר חשוב שמבטיח שבונה המצבה יבנה מצבה איכותית ולא יצטרך לשוב אליה לתיקונים על רקע עבודה פחות מהאיכותית ביותר.
 6. מגיעים להמלצות על בוני מצבות - הדרך הנכונה ביותר לקבלת המלצות מלקוחות קודמים של בונה המצבות היא להקליד את שם הקבלן בחיפוש בגוגל ולכתוב ליד המלצות. אבל שימו לב למוקש הבא:

מוקש ההמלצות

שימו לב: צצו כפטריות אתרי "המלצות" המדרגים קבלני מצבות ומצרפים "המלצות". בעניין המלצות אלו עליכם לדעת, האתרים הללו גובים מהמדורגים בהמלצות אצלם תשלום חודשי ולעיתים פר עסקה, מכאן ניתן להסיק מה אמינותן של המלצות אתרי "המלצות". לא נוסיף מילה. 

סיכום להדרך הנכונה לבחירת קבלן מצבות:

 1. על קבלן מצבות להיות וותיק ומנוסה.
 2. על קבלן מצבות להיות אמין.
 3. על קבלן מצבות להיות קבלן מצבות מורשה בבית העלמין בו המצבה. תותקן.
 4. על קבלן המצבות להניח לכם להחליט בעניין דמי קדימה, קבלני מצבות הוותיקים לא ידרשו מכם מקדמה כתנאי לבניית המצבה.
 5. המלצות בעלות ערך גבוה על אותו קבלן מצבות יהיו אך ורק מפה לאוזן ומחיפוש ברשת שכולל את שם קבלן המצבות הספציפי ולידו מילה המלצות. להמלצות באתרי המתווכים אין ערך כלשהו הואיל ואלו הרשומים בהם משלמים בעבור נוכחותם באתר ולא כי הם כאלו נהדרים.

זקוקים למצבה?

ברקת מצבות גם באונליין מכל מקום בארץ ו/או בעולם. נכנסים לעיר ו/או בית העלמין בו ברקת מצבות פועלת ומזמינים שירות מצבות לאזור שהנכם מבקשים וממלאים טופס עיצוב אונליין של מצבה חדשה ו/או חידוש מצבה ישנה/פגומה, ו/או חידוש כיתוב על גבי מצבה.

הזמנת מצבה אונליין - הטיפים החשובים

אולי יעניינו אותך גם:

קטלוגים של מצבות

כיתוב למצבות (משפטים ופסוקים למצבה)

סמלים ועיטורים למצבות

בית נר למצבה

אגרטלים למצבות

מחירון מצבות

כיצד מזמינים מצבה

סוגים של מצבות

סוגי חומרים של מצבות

שמות מקצועיים של מצבות

עיצוב והזמנת מצבה אונליין

שיפוץ וחידוש מצבות

ניקוי ושימור מצבה

הזכויות שלך במצבות וקבורה (דמי קבורה)

קבורה אזרחית

מצבות וקבורה צבאית ׁ(חללים ונפגעי פעולות איבה)

מדריכי מצבות:

מדריך מחירי מצבות

מדריך סוגי מצבות

מדריך גילוי מצבות

מדריך למשפחת הנפטר במידע שימושי

מדריך הלכות הקשורות למצבה ואבל

מומלץ עבורך:

שאלות הנפוצות על מצבות

אנקדוטות על מצבות

מצבות ניוז מאמרים | TOMBSTONES NEWS

מצבות-ידע מחקרים על מצבות

מצבות של מפורסמים

בלוג מצבות בסרטים

אודות האומן ליאור מברקת מצבות

טיפים על מצבות אונליין

הסברים על קטלוג מצבות

טיפים על קטלוג מצבות

ערים ובתי עלמין בהם שירות מצבה של ברקת מצבות: