מצבות ברקת 0505955722 ליאור  
  משרד : 077-7950020  פקס :077-5431022
   נייד  :   050-5955722
  e-mail:bareket595@gmail.com
                            
ברירת-מחדל  |  English  |  


 

דף הבית >> מאמרים >> חידוש ושיפוץ מצבה
שיפוץ וחדוש מצבה : לעיתים חלק חשוב והכרחי לשמירת המצבה ואין להזניח אותו.

לאחר שנים ארוכות שבהן עומדת המצבה בבית הקברות ללא טיפוח שוטף וללא טיפול מקצועי, היא עלולה להינזק בצורה בלתי הפיכה - להישבר, להתעקם. הכיתוב עליה עלול להישחק או להישבר, והמראה הכללי של חלקת הקבר איננו מכובד ויש שמעורר עצב. כדי למנוע מתהליך כזה להתקיים, מומלץ לבצע טיפוח מצבות על בסיס קבוע. אם אינכם גרים בקירבת בית הקברות, או שאין בידכם הזמן או ידע לביצוע מקצועי של שיפוץ ו/או חידוש המצבה, הזמינו שירות זה, שנחוץ בדרך כלל לאחר מספר שנים של הזנחה. במהלך אותן שנים, של הזנחה כאמור, נפגעים הקבר, המצבה וכמובן סביבת הקבר - גינון, אגרטל, בית נר ועוד.  נזקי מזג האוויר ונדידת קרקע. הן תופעות העיקריות שבעתיין נדרש שיפוץ, טיפול ופעולות שימור, שבירה של המצבה ולעיתים עד כדי התמוטטות שמקורה בנדידת הקרקע פוגעים גם בריצוף ו/או יציקת הבטון סביב לחלקת הקבר. מניסיון, מראהו של קבר מט ליפול שובר לב, ובתי הקברות אינם מעניקים טיפול הולם במרביתם המכריע של המקרים.

שיפוץ המצבה המומלץ - כולל, תיקון ראשוני של חלקת הקבר שהוזנח שנים, חיזוק הקרקע. מומלץ טיפול קבוע אחת לתקופה - בדרך כלל אחת לחודש. חברות שיקום מצבות רבות מציעות ללקוחותיהן מעקב שוטף אחר פעולות התחזוקה בחלקת הקבר. חלקם של הלקוחות חיים בחו"ל, ויוכלו להתעדכן בנעשה ע"י תמונות שיישלחו אליהם בדואר אלקטרוני או יעלו אל אתר הבית שלהם.

בנימה אישית - תיקון מצבות קבורה  לאחר תקופה ארוכה שבה הן הוזנחו כמוה כהשבת הכבוד הראוי לחלקת הקבר, וזוהי חובתנו לקרובים ויקרים לנו הטמונים בבתי הקברות. תחזוקת קברים ושיפוץ חלקות קבר הנעשים על ידי בעלי מקצוע הם ההבדל בין חלקת קבר מוזנחת, לבין קבר מטופח ויפה, עם גינון רענן, שנעים להגיע אליו. 

לייבסיטי - בניית אתרים