מצבות בבית עלמין אבן יהודה 

מצבות בבית קברות המקומי באבן יהודה 

ברקת מצבות - מפעל למצבות וותיק ומנוסה, נמנית עם מיטב בוני המצבות בארץ ומייצרת מצבות מכל הסוגים: מצבות בודדות, כפולות משפחתיות, מיוחדות, קבורת סנהדרין, מצבות קיר באבן חברון שיש טורקי גרניט שחור, אפור, אדום, בעוד גוונים וסוגים שונים, מצבות בשילוב סלעים מארץ והעולם. 

התמחות החברה היא בייצור מצבות ויש לנו וותק רב בענף. המיומנות הרבה במלאכה והניסיון שצברנו, מביאים ערך מוסף לעבודותינו. ברקת מצבות מקפידה על סטנדרט גבוה, שימוש בחומרים איכותיים מקצועיות ללא דופי. 

בניית מצבות היא בגדר שליחות עבורנו, ואנו קשובים לצרכי משפחת הנפטר/ת ומתייחסים לעבודה בהתאם. 

אנו נותנים לכל לקוחותינו ליווי והסבר מפורט באשר לבניית המצבה, לסוג האבן או השיש/ גרניט בהם הם מעוניינים המשפחה להקים את המצבה, מה אפשר וכדאי להשתמש, מהן אפשרויות הכיתוב וסוגי החריטה הממולצים למצבה , אפשרויות העיצוב ועוד.

קיימת האפשרות לבנות מצבות בעיצוב אישי בהתאמה לפי בקשה ורצון של המשפחת הנפטר/ת. 

ברקת מצבות מספקת שירותי שיפוץ וחידוש מצבות וניקיון, חידוש אותיות וכיתוב נוסחים שנמחקו במהלך השנים וכן ושירות תחזוקה שוטפים. 

אנו עובדים עם כל סוגי האבנים לרבות- שיש חברון, טורקי מרמרה, סלייב, שיש גליל, עצמון, גאת, גרניט שחור ואפור אדום, ומשתמשים גם באבן טבעית, בסלעים מהארץ וסלעים מהעולם, בכל מיני צבעים ומכל מיני סוגים.

 אנו חברה קבלנית מורשת מטעם מועצה דתית אבן יהודה.

ברקת מצבות מספקת שירות בניית מצבות ברוב בבתי עלמין בכל רחבי ארץ. 

בית העלמין המקומי אבן יהודה נמצא בצמוד לבית הספר האמרקאי.

מה כותבים על מצבות באבן יהודה

שלב האחרון בהקמתה של מצבה הוא הכיתוב על גביה, ראשית  נבחר את סוג האותיות המתאים לעיצוב שנבחר למצבה ולחומר ממנו בנוי המשטח עליו ייכתב הטקסט ואת גודלן. בשלב השני נשלים תכנון הטקסט הבסיסי - שם הנפטר תאריכי לידה ופטירה ואם הנכם מהנוהגים לרשום גם את שם האב, אם ואפילו סבים וסבתות נוסיף אותם לתכנית העיצובית. יש לזכור שבסמוך לשם הנפטרים נהוג לציין בראשי תיבות פ"נ, שהוא קיצור של פה נקבר - פה נטמן, ולסיים ב - תנצב"ה ( הפירוש: תהה נשמתו צרורה בצרור החיים אביגיל לדוד) כשביניהם יירשמו משפטים ופסוקים . שימו לב לתקנות בית העלמין בו מוצבת המצבה. ישנם בתי עלמין הדורשים אחידות בחלק מהניסוח, גודל אותיות ואף מונעים מוטיבים כמו דיוקן, טקסט בלועזית ועוד. אנו מכירים את תקנות כל בית עלמין בישראל ואנו נעדכנם מראש מהם הכללים הנהוגים בבית העלמין בו מוקמת המצבה.

 שיפוץ מצבה באבן יהודה

אנו מתמחים בשיפוץ מצבות ישנות ופגומות הכולל שימור לשנים רבות ואחריות. השיפוץ כולל תיקונים נדרשים, חידוש הכיתוב, ליטוש המצבה ומריחתה בסילר לשימור האבן.

בית נר כדים ואבזרים נוספים למצבה באבן יהודה 

בתי נר ואגרטלים למצבה יכול שיבנו כחלק אינטגרלי מהמצבה ויכול שיהיו בתי נר ואגרטלים חיצוניים המוצמדים למצבה, בין אם על ידי הדבקה בחומר מתאים ובין אם בתליה על וו המוצמד למצבה או שפשוט מונחים על גבי המצבה. אנו מתקנים או מחליפים בתי נר ואגרטלים מכל הסוגים למצבות.

מדריך מחירי מצבה ומחירי שירותי מצבות הנוספים באבן יהודה

מדריך חומרים למצבות מקיף והסברים מפורטים על יתרונות וחסרונות של כל חומר ובצמוד מחירי מצבות, מחירי שיפוץ מצבות, מחירי חידוש אותיות מצבה ומחירי שירות ניקוי מצבה. 

כמה עולה מצבה מאבן חברון באבן יהודה

כמה עולה כיתוב למצבה באבן יהודה?

מחירי כיתוב אותיות על גבי מצבה אצלנו נעים בין 4-70 . על פי חוק חובה לרשום את שם הנפטר על גבי המצבה, שכן רק כך אפשר לדעת מי קבור באותה חלקת קבר או טמון בגומחה (מצבות קיר). מלבד פרטים אינפורמטיביים כמו שם הנפטרים ותאריכי לידה ופטירה ניתן לכתוב על המצבה כל מה שעולה על הדעת ובלבד שהכיתוב לא יחלל את כבוד המת. על הכיתוב למצבה לעמוד בתקנות בית העלמין (ישנם הבדלים בין תקנות בית עלמין אחד למשנהו. מחיר כיתוב למצבה נקבע בדרך כלל על פי סוג הכיתוב ומספר האותיות בטקסט. ישנם כיתובים זולים הנעים בין 4-10 לאות וישנם כיתובים יותר יקרים הנעים בין 30-40 לאות ואף מטפסים ל 60-70 לאות, כשאותיות קרמיות ו/או אותיות המחייבות עבודת פיסול עולות יותר. לאותיות מתכת בדרך כלל ברונזה העלות תהיה 50-60 לאות. אם כן, מחירי כיתוב אותיות נעים בין 4-70 לאות.

הסברים על סוגי ושיטות כיתוב מצבות

לכיתוב בשיטת חריטת CNC שנחשבת מדויקת ביותר ומאפשרת גמישות בגווני האות המחיר יהיה 4-8 לאות. כיתוב בחריטה עם תוספת מילוי עופרת מעלה את המחיר 7-11 לאות. כיתוב באותיות ברונזה מודבקות ומוברגות למצבה המתאימות למצבות שאינן בעלות קווים ישרים עולה בין 25-60 לאות. כיתוב בולט על גבי מצבה  עולה בין 11-45 לאות.

כמה עולה לשפץ מצבה באבן יהודה?

מצבות זקוקות לשיפוץ וחידוש במקרים של עייפות החומר ונדליזם ונזקי טבע לא צפויים כמו סערות, שורשי צמחיה שחדרו את הקרקע בתחתית המצבה ומרימים אותה, פטריות שמתלבשות על האבן ובעלי חיים, בעיקר מכרסמים. ככל שאמורים הדברים בהתעייפות החומר הרי שלחומר שנבחר מלכתחילה לבניית המצבה משקל מכריע בצורך שמתגלה לשיפוץ המצבה ככל שחולף הזמן. האבנים הגיריות יהיו הראשונות שזקוקות לשיפוץ. לכן, יש לקחת בחשבון כבר בשלב הקמת המצבה את נושא שיפוץ ותחזוקה עתידיים. זו הסיבה שגרניט, שיש וסלעים פופולריות יותר כיום. ככל שהשיפוץ דורש עבודה רבה יותר ובמקרים של צורך בלתי נמנע בהחלפת חלקים שניזוקו באופן קיצוני המחיר יעלה בהתאם. לכתוב כמה עולה שיפוץ מצבה מבלי לדעת מצבה בפועל אינו רציני ובעל מקצוע שמכבד עצמו ראוי שימנע מהצעת מחיר ארכאית. כל עבודת שיפוץ מתומחרת לגופה, כך ראוי וכך בונה המצבה אינו משלה ציבור שרוצה לדעת את המחיר ולהתכונן אליו.

כמה עולה חידוש אותיות מצבה באבן יהודה?

מחיר בסיסי לחידוש או תיקון אותיות מצבה נע בין 4-70  פר אות. המצב בו אותיות המצבה דהו, נשחקו או נתלשו דורש טיפול. גם כאן ניצב איתן הפתגם סוף מעשה במחשבה תחילה. ישנם חומרים למצבה שקונטרס בין האבן לאותיות שומר על הנראות ומותירן בוהקות ושלמות לשנים ארוכות (גרניט שחור לדוגמא). ישנם חומרים מהם בונים מצבות שלא מתאימים לכל סוגי האותיות ולהלאות אתכם כעת במידע באיזה סוג טכניקה משתמשים לכל חומר ידרוש פרק שלם. הטוב, מועיל ויעיל, בהתאם לחומר ועיצוב שתבחרו בונה המצבה יעדכן אתכם מהם סוגי האותיות המתאימים לסוג חומר הספציפי. מחירי תיקון אותיות יהיו סכום הנדרש להבאת המצבה למצב בו אפשר להתחיל בביצוע חידוש האותיות, לעיתים מספיקה הברשה ולעיתים נדרש ליטוש. באם הליטוש שנדרש עמוק מדי ימליץ בונה המצבות להחליף הפלטה בשלמותה ולבצע הכיתוב מחדש, כשעלות החלפת פלטה שלמה נעה בין 1000-2500 .

כמה עולה ניקוי מצבה באבן יהודה?

מחיר ניקוי מצבה בבית עלמין מתחיל ב 350 . חשוב לציין שניקוי מצבה דורש ידע של בונה מצבה. שכן שימוש בחומרי ניקוי שאינם מותאמים לסוג החומר ממנו בנויה המצבה עלולים לגרום לנזק. המחיר כאמור מתחיל ב 350 ובמקרים בהם נדרשות פעולות חריגות כמו ליטוש המחיר עולה בהתאם לעבודה הנדרשת. כדי לקבל מחיר מראש מומלץ לצלם המצבה מכל צדדיה, להעביר לבונה המצבה המבצע ניקוי למצבה תצלומים אותנטיים ולקבל מחיר מדויק.

מצבות באבן יהודה התמחות:

מצבות באבן יהודה מתמחה בבניית מצבות איכותיות, שיפוץ מצבות פגומות, חידוש מצבות ישנות ועתיקות, חידוש כיתוב על גבי מצבות וניקוי מצבות. החברה שעושה שימוש אך ורק בחומרי גלם איכותיים ובונה מצבות בסטנדרט בנייה גבוה ידועה במחיריה ההוגנים ובשירות אדיב ומסור אותו מציינים שוב ושוב לקוחותיה הרבים באזור אבן יהודה.

החומרים בהם מתמחה מצבות אבן יהודה לבניית מצבות ושיפוץ מצבות:

 • מצבות אבן חברון
 • מצבות משיש קיסר
 • מצבות משיש טורקי
 • מצבות מאבן חלילה
 • מצבות מאבן גלילית
 • מצבות מגרניט אדום
 • מצבות מגרניט שחור
 • מצבות מגרניט אפור (סארדו)
 • מצבות מאבני בזלת
 • מצבות מסלעים מקומיים וסלעים מרחבי העולם
 • מצבות משולבות חומרים

סוגי המצבות בהם מתמחה:

 • מצבות לנפטר יחיד
 • מצבות כפולות (זוגיות)
 • מצבות משפחתיות (מכפלה נקראות גם אחד מעל השני)
 • מצבות קיר
 • השירותים הנוספים שלנו:

 • שיפוץ מצבות
 • חידוש כיתוב על גבי מצבה
 • ניקוי מצבות
 • החלפת בית נר/אגרטל

צור קשר

ערוצים
טלפון להזמנות050-595-5722
טלפון במשרד077-795-0020
פקס

077-5431022

כתובתבית עלמין אבן יהודה
הוראות הגעה - WAZE