מצבות בבני ברק

 בבית העלמין בני ברק מכיל בתוכו שלושה חלקות קבורה, חלקת וז'ניץ, חלקת פנוביץ ובית העלמין זכרון מאיר.

ברקת מצבות הינה מפעל למצבות ותיק ומנוסה ונמנת עם מיטב בוני המצבות בארץ ומייצרת מצבות מכל הסוגים: 

מצבות באבן חברון מצבות בשיש טורקי בסגנון חרדי 

התמחות החברה היא בייצור מצבות ויש לנו וותק רב בענף. המיומנות הרבה במלאכה והניסיון שצברנו, מביאים ערך מוסף לעבודותינו. ברקת מצבות מקפידה על סטנדרט גבוה, שימוש בחומרים איכותיים מקצועיות ללא דופי. 

בניית מצבות היא בגדר שליחות עבורנו, ואנו מתייחסים לעבודה בהתאם. אנו נותנים לכל לקוחותינו ליווי והסבר מפורט באשר לבניית המצבה, לסוג האבן או השיש בהם הם מעוניינים להקים את המצבה, מה אפשר וכדאי להשתמש, מהן אפשרויות הכיתוב וסוגי החריטה הממולצים למצבה , אפשרויות העיצוב ועוד. 

ישנה אפשרות לבנות מצבות בעיצוב אישי בהתאמה לפי בקשה. ברקת מצבות מספקת שירותי שיפוץ וחידוש מצבות, חידוש אותיות וכיתוב שמחקו במהלך השנים וכן ושירות תחזוקה שוטפים . אנו עובדים עם כל סוגי האבנים לרבות- שיש חברון, סלייב, שיש גלילי, גרניט שחור ואפור, ומשתמשים גם באבן טבעית, בסלעים בכל מיני צבעים ומכל מיני סוגים. אנו חברה קבלנית מורשית מטעם חברת קדישא לעבודה בבית העלמין בני ברק

 וכן מספקת שירות בניית מצבות ברוב בבתי עלמין בכל רחבי ארץ. ניתן ליצור עמנו קשר בטל': 050-5955722 ליאור 

בית עלמין בני ברק בית העלמין זכרון מאיר נחשב לבית העלמין המקומי בעיר בית העלמין בני ברק זכרון מאיר מצא ברחוב חזון איש קרוב למכבי האש רמת גן 

מה כותבים על מצבות בבני ברק

שלב האחרון בהקמתה של מצבה הוא הכיתוב על גביה, ראשית  נבחר את סוג האותיות המתאים לעיצוב שנבחר למצבה ולחומר ממנו בנוי המשטח עליו ייכתב הטקסט ואת גודלן. בשלב השני נשלים תכנון הטקסט הבסיסי - שם ההמנוח/ה תאריכי לידה ופטירה ואם הנכם מהנוהגים לרשום גם את שם האב, אם ואפילו סבים וסבתות נוסיף אותם לתכנית העיצובית. יש לזכור שבסמוך לשם הנפטרים (בדרך כלל מעל) נהוג לציין בראשי תיבות פ"נ (קיצור של פה נקבר/נטמן) ולסיים ב - ת.נ.צ.ב.ה (תהה נשמתו צרורה בצרור החיים) כשביניהם יירשמו הדברים האישיים. שימו לב לתקנות בית העלמין בו מוצבת המצבה. ישנם בתי עלמין הדורשים אחידות בחלק מהניסוח, גודל אותיות ואף מונעים מוטיבים מסוימים כמו דיוקן ועוד. אנו מכירים את תקנות כל בית עלמין בישראל ובכל מקרה עם העברת תשלום אגרת המצבה חברה קדישא מוסרת לנו בנוסף לתכנית האדריכלית בה עלינו לעמוד גם את תקנות הקשורות לכיתוב ואנו נעדכנם מראש מהם הכללים הנהוגים בבית העלמין בו מוקמת המצבה. בהמשך קישורים למבחר משפטים ופסוקים למצבות שתוכלו לבנות מהם את הניסוח המדויק להנצחה ראויה המשקפת את רוח יקירכם המנוח/ה תהה נשמתם בגן עדן.

שיפוץ מצבות וחידוש כיתוב מצבה בבני ברק

אנו מתמחים בשיפוץ מצבות ישנות ו/או פגומות הכולל שימור לשנים רבות ואחריות. השיפוץ כולל תיקונים נדרשים, חידוש הכיתוב, ליטוש, ניקוי ומריחת המצבה בסילר. מחירים הוגנים שניתנים לפריסה באשראי. עבודה מקצועית ושירות אדיב.

ניקיון מצבות בבתי קברות בבני ברק

אנו מבצעים ניקיון מצבות חד ורב פעמי הכולל ניקוי מקצועי של המצבה, וחלקת הקבר, 

בית נר למצבה בבני ברק

אנו מתקנים ו/או מחליפים בתי נר וכדים במחירים הוגנים.


על בני ברק ובתי העלמין בבני ברק

בני ברק נוסדה בשנת 1924 ע"י קבוצת חסידים עולים מוורשה. העיר נחשבת לבירה הרשימת של קהילה החרדית בארץ ובעולם ולמעט שכונת פרדס כץ החילונית תושבי בני רובם המכריע חרדים. בני ברק היא העיר הצפופה בישראל ומספר תושביה נכון לדצמבר 2022 מעל 217.000. שכר הממוצע של שכיר בבני ברק 45% פחות משכר הממוצע במשק. בבני ברק מספר בתי עלמין - בית קברות שומרי שבת בדרום בני ברק, בסמוך אליו שוכנים בתי העלמין ויזניץ' ופונביץ'. החדשות הטובות הן שבית עלמין אלעד החדש הוכרז רשמית כבית הקברות של בני ברק ותושבי בני ברק יהיו זכאים להיקבר בו בחינם גם בקבורת שדה. על אירוע יוצא הדופן בחשיבותו לקהילה בבני ברק תוכלו לקרוא בכתבה הבאה - לחץ/י כאן 

כמה עולה מצבה מאבן חברון בבני ברק

מצבות מאבן חברון הנחשבות לפשוטות וזולות מכולן עולות בין 3000-7000 ש"ח כולל בית נר וכיתוב הבסיסי - פ"נ פלוני/ת בן/בת (שם הורים ויש המוסיפים סבים וסבתות) מועד פטירתו ותאריך הולדתו, כיתוב אישי בן 2-3 שורות והברכה/איחול תנצב"ה. אבן חברון מכונה גם שיש חברון וחברוני. מקורה של אבן שיש חברון בעוטף ירושלים וצבעה בהיר עד קרמי. ניתן לעבדה במספר עיבודים בגימור מט ו/או מבריק. למרות חוסנה של האבן היא נוחה לעיבוד ומחירה זול יחסית. מצבות רבות בארץ הן מאבן חברון ו/או משולבות באבן חברון, כך למשל כל המצבות בבתי עלמין הצבאיים וחלקות צבאיות בבתי עלמין רגילים הן מאבן חברון.

יתרונות אבן חברון

בהירה, זולה ונוחה לעיבוד.

חסרונות אבן חברון

אבן גיר, עם הזמן עלולים להופיע חורים, סדקים ולכן הבלאי יחסית מהיר ובחלוף הזמן דורשת תחזוקה ושימור. 

מצבה מאבן שלהבת נוטעת תחושה חמה ומעוררת רגש. גווניה הופכים כל עיצוב לאמנותי וייחודי. אבן סלייב עמידה וחזקה במיוחד ודורשת מיומנות וניסיון מצד בונה המצבה.

מחירי מצבות מאבן גלילית נעים בין 6.000-10.000 ש"ח. אבן גלילית נקראת גם אבן חיפה ואבן ירכא. בגלל מראה הכללי יש הנוטים להגדירה כאבן גירית ולא כך הוא. היא סלע דולמיט שחזק ונוקשה מאבן גירית. מקורה באזור חיפה והגליל העליון. אבן גלילית היא מהנפוצות שבאבני מצבה וחזקה דיה על מנת לשמש לבניית מצבות עמידות לשנים רבות. היא בעלת גוונים צהובים, חומים ובז', משתלבת בנוף הישראלי ותחושה שנוטעת במבקר חלקת הקבר עליו מוצבת מצבה מאבן גלילית שהנפטר ישראלי שורשי. אבן גלילית מתאימה גם לפיסול וחיפוי ומאפשרת לבונה המצבה מגוון אפשרויות לעיצוב, החל מעיצוב מוקפד אחיד ומלוטש ועד עיצובים השומרים על מראה טבעי ופראי.

יתרונות מצבות מאבן גלילית

מצבה מאבן גלילית חזקה ועמידה לשנים רבות. היא בעלת מראה אחיד ויש אומרים צנוע וארצישראלי שורשי. מצבה מאבן גלילית דורשת תחזוקה מינימלית ומחיריה סטנדרטיים.

חסרונות מצבות מאבן גלילית

על אף חוזקה וחוסנה ברבות השנים עלולים להופיע על חלקים המלוטשים חורים קטנים, אלא שאין להתרגש מכך, בסיסה של האבן קשוח ושינויים מינוריים אינם מורגשים ובמידה וכן הטיפול בהם מהיר וזול.

כמה עולה מצבה מאבן עצמון בבני ברק

מחירי מצבות מאבן עצמון  8900-11.000 ש"ח. הסיבה למחיר המעט יקר ביחס לאבנים הקודמות הוא המראה היוקרתי שמזכיר שיש והקושי לעצב עמה ביחס לאבנים חברון, סלייב וגלילית. הפלוס הוא שבעתיד לא תדרוש שיקום ותחזוקה. גווניה לבנבנים, אפורים, קרמיים. 

כמה עולה מצבה משיש טורקי בבני ברק

מחירי מצבה משיש טורקי נעים בין 6.500-8500 ש"ח למצבה למנוח/ה יחיד/ה. על מצבה כפולה (לזוג) ניתנת הנחה של 20%. מחירי מצבת מכפלה משיש טורקי נעים מ 6900-8.500 ש"ח. מצבה קיר (סנהדרין) תעלה לכם אצלנו בין 1900-2500 ש"ח. שיש טורקי ידוע גם בשם מרמרה, מקורו ברחבי טורקיה, צבעיו אפורים ונוטים לגוון כחלחל. שיש טורקי הוא מהנפוצים בעולם המצבות. הוא בעל צפיפות רבה, חוזקו הרב ועמידותו הפכו אותו לחומר נפוץ למצבות ורבות ממצבות בארץ בנויות משיש טורקי.

יתרונות שיש הטורקי

חזק, נוח לעיבוד, זול יחסית, אינו נסדק ו/או מתחורר ועמיד למים.

חסרונות שיש הטורקי

ברבות השנים השיש הטורקי מאבד הברק ולעיתים מצהיב מעט.

כמה עולה כיתוב למצבה בבני ברק?

מחירי כיתוב אותיות על גבי מצבה אצלנו נעים בין 4-70 ש"ח. על פי חוק חובה לרשום את שם הנפטר על גבי המצבה, שכן רק כך אפשר לדעת מי קבור באותה חלקת קבר (בקבורת שדה/קבורה באולמות קבורה) ו/או טמון בגומחה (מצבות קיר). בלתי אפשרי להקים מצבה ללא כיתוב. מלבד פרטים כמו שם הנפטרים ותאריכי לידה ופטירה ניתן לכתוב על המצבה כל מה שעולה על הדעת ובלבד שהכיתוב לא יחלל את כבוד המת. על הכיתוב למצבה לעמוד בתקנות בית העלמין (ישנם הבדלים בין תקנות בית עלמין אחד למשנהו ובבית עלמין וחלקות צבאיות הכיתוב הוא אחיד). מחיר כיתוב למצבה נקבע בדרך כלל על פי סוג הכיתוב ומספר האותיות בטקסט. ישנם כיתובים זולים הנעים בין 4-10 ש"ח לאות וישנם כיתובים יותר יקרים הנעים בין 30-40 לאות ואף מטפסים ל 60-70 ש"ח לאות, כשאותיות קרמיות ו/או אותיות המחייבות עבודת פיסול עולות יותר. לאותיות מתכת בדרך כלל ברונזה העלות תהיה 50-60 ש"ח לאות. אם כן, מחירי כיתוב אותיות נעים בעקרון בין 4-70 ש"ח לאות בהתאם לסוג שנבחר.

הסברים על סוגי ושיטות כיתוב מצבות

לכיתוב בשיטת חריטת CNC שנחשבת מדויקת ביותר ומאפשרת גמישות בגווני האות המחיר יהיה 4-8 ש"ח לאות. כיתוב בחריטה עם תוספת מילוי עופרת מעלה את המחיר 7-11 ש"ח לאות. כיתוב באותיות ברונזה מודבקות ומוברגות למצבה המתאימות למצבות שאינן בעלות קווים ישרים יעלו אצלנו בין 25-60 ש"ח לאות. כיתוב בולט על גבי מצבה  עולה בין 11-45 ש"ח לאות.

כמה עולה בית נר נשמה למצבה בבני ברק?

בית נר נשמה המותקן על גבי המצבה ו/או בצמוד אליה הוא מרכיב חובה במצבות יהודיות שכן הוא חלק מטקס לעילוי נשמת הנפטרים. בית נר יכול שיבנה כחלק אינטגרלי מהמצבה ואז נדרשות רק דלתות זכוכית המגינות עליו מרוח ומונעות את כיבוי הנר, ויכול שיהיה פריט המוצמד למצבה בשלל דרכים: הדבקה בחומר בניין עמיד, תליית בית הנר על וו שמוצמד למצבה. בית נר למצבה עולה בין 110-320 ש"ח אצלנו, בהתאם לאיכותו. בתי נר העומדים על עמוד נפרד עולים יותר בדרך כלל.

כמה עולים אביזרים מיוחדים למצבה בבני ברק?

ספסל, פרגולה, אדנית (בה שותלים צמחיה) אבני חן ועוד הם פריטים שמזמיני מצבות מבקשים מעת לעת. מחיריהם נקבעים בהתאם לרמתם, גודלם ועבודה הנדרשת לקיבוע. בונה המצבה יתמחר רק את עלות הכרוכה בעבודה לקיבועם ושינועם לחלקה.

כמה עולה לשפץ מצבה בבתי העלמין בבני ברק?

מצבות זקוקות לשיפוץ וחידוש במקרים של התעייפות החומר ונדליזם ונזקי טבע לא צפויים כמו סערות, שורשי צמחיה שחדרו את הקרקע בתחתית המצבה ומרימים אותה, פטריות שמתלבשות על האבן ובעלי חיים, בעיקר מכרסמים. ככל שאמורים הדברים בהתעייפות החומר הרי שלחומר שנבחר מלכתחילה לבניית המצבה משקל מכריע בצורך שמתגלה לשיפוץ המצבה ככל שחולף הזמן. האבנים הגיריות יהיו הראשונות שזקוקות לשיפוץ. לכן, יש לקחת בחשבון כבר בשלב הקמת המצבה את נושא שיפוץ ותחזוקה עתידיים. זו הסיבה שגרניט, שיש וסלעים פופולריות יותר כיום. ככל שהשיפוץ דורש עבודה רבה יותר ובמקרים של צורך בלתי נמנע בהחלפת חלקים שניזוקו באופן קיצוני המחיר יעלה בהתאם. לכתוב כמה עולה שיפוץ מצבה מבלי לדעת מצבה בפועל אינו רציני ובעל מקצוע שמכבד עצמו ראוי שימנע מהצעת מחיר ארכאית. כל עבודת שיפוץ מתומחרת לגופה, כך ראוי וכך בונה המצבה אינו משלה ציבור שרוצה לדעת את המחיר ולהתכונן אליו.

כמה עולה חידוש אותיות המצבה בבתי העלמין בבני ברק?

מחיר בסיסי לחידוש/תיקון אותיות אצלנו נע בין 4-70 ש"ח פר אות. המצב בו אותיות המצבה דהו, נשחקו ו/או נתלשו דורש תיקון. גם כאן ניצב איתן הפתגם סוף מעשה במחשבה תחילה. ישנם חומרים למצבה שקונטרס בין האבן לאותיות שומר על הנראות ומותירן בוהקות ושלמות לשנים ארוכות (גרניט שחור לדוגמא). ישנם חומרים מהם בונים מצבות שלא מתאימים לכל סוגי האותיות ולהלאות אתכם כעת במידע באיזה סוג טכניקה משתמשים לכל חומר ידרוש פרק שלם. הטוב, מועיל ויעיל, בהתאם לחומר ועיצוב שתבחרו בונה המצבה יעדכן אתכם מהם סוגי האותיות המתאימים לסוג חומר הספציפי. מחירי תיקון אותיות יהיו סכום הנדרש להבאת המצבה למצב בו אפשר להתחיל בביצוע חידוש האתיות, לעיתים מספיקה הברשה ולעיתים נדרש ליטוש. באם הליטוש שנדרש עמוק מדי ימליץ בונה המצבות להחליף הפלטה בשלמותה (עלות הנעה בין 1000-2500 ש"ח) ולבצע הכיתוב מחדש, כשמחיר חידוש הכיתוב הוא מחיר פר אות כפול מספר האותיות.

כמה עולה ניקוי מצבה בבתי קברות בבני ברק?

מחיר ניקוי מצבה אצלנו נע בין 250-500 ש"ח. ניקוי מצבה דורש ידע של בונה מצבה, לא פחות. חומרי ניקוי שאינם מותאמים לסוג החומר ממנו בנויה המצבה עלולים להזיק יותר מאשר להועיל (לנקות). המחירים בעבור ניקוי מצבה נעים בין 250-500 ש"ח ובמקרים בהם נדרשות פעולות חריגות כמו ליטוש המחיר יעלה עד 700 ש"ח. כדי לקבל מחיר מראש מומלץ לצלם המצבה מכל צדדיה, להעביר אלינו תצלומים אותנטיים ולקבל מחיר מדויק.

כמה עולה אגרת רישוי מצבה?

לכל מצבה נדרש רישיון למצבה הכרוך בתשלום אגרה. את תשלום האגרה מעביר בונה המצבה לחברת הקבורה המנהלת את בית העלמין על פי מכרז שזכתה בו (כל שנתיים עליה לחדש הרישיון). בית העלמין גובה תשלום זה אך ורק מקבלן המצבה ואינו מורשה לגבות מהמשפחה. במעמד תשלום האגרה בונה המצבה המורשה מטעם חברת קדישא להקים מצבות בבית העלמין מקבל תכנית הנדסית שעליו לעמוד בה ובנוסף מועברים אליו התקנות הקשורות לנראות המצבה וכיתוב שיופיע עליה. הואיל ואינכם יודעים מראש את תקנות בית העלמין הספציפי, כדאי להתחיל את הליך תכנון ועיצוב המצבה לאחר שיודעים מהן תקנות הייחודיות לאותו בית עלמין. סכום אגרת הרישוי נע בין 600-900 ש"ח לקבורת שדה 

מצבות בבני ברק התמחות:

מצבות בבני ברק מתמחה בבניית מצבות איכותיות, שיפוץ מצבות פגומות, חידוש מצבות ישנות ועתיקות, חידוש כיתוב על גבי מצבות וניקוי מצבות. החברה שעושה שימוש אך ורק בחומרי גלם איכותיים ובונה מצבות בסטנדרט בנייה גבוה ידועה במחיריה ההוגנים ובשירות אדיב ומסור אותו מציינים שוב ושוב לקוחותיה הרבים באזור בני ברק.

החומרים לבניית מצבות בהם מתמחה

מצבות משיש טורקי
מצבות משיש קיסר
מצבות משיש בולגרי
מצבות מאבני זכוכית
מצבות מאבן חלילה
מצבות מאבן סלייב
מצבות חברוני מאבן חברון (שיש חברון)
מצבות מגרניט אפור
מצבות שיש גרניט שחור
מצבות שיש גרניט אדום
מצבות גרניט סארדו
מצבות מאבני בזלת
מצבות סלעים מקומיות ומרחבי העולם

סוגי המצבות בהם מתמחה

מצבות בודדות
מצבות כפולות
מצבות מכפלה
מצבות קיר 

השירותים הנוספים במצבות בבני ברק

שיפוץ מצבות שניזוקו
חידוש מצבות ישנות
שיחזור מצבות עתיקות
חידוש אותיות מצבה וסמלים ואיורים על גבי מצבות
ניקוי מצבות מקצועי
בניית אנדרטאות ושיפוץ אנדרטאות
מודעות אבל, ציוד אבלים, השלמת מנייניםערוצים
טלפון להזמנות050-595-5722
טלפון במשרד077-795-0020


כתובותבית העלמין שומרי השבת,
בית העלמין ויז'ניץ',
בית העלמין פונוביץ'
הוראות הגעה - WAZEדף הבית