מצבות בנתניה

ברוכים הבאים 050-5955722

מה כותבים על מצבות בנתניה

שלב האחרון בהקמתה של מצבה הוא הכיתוב על גביה, ראשית  נבחר את סוג האותיות המתאים לעיצוב שנבחר למצבה ולחומר ממנו בנוי המשטח עליו ייכתב הטקסט ואת גודלן. בשלב השני נשלים תכנון הטקסט הבסיסי - שם ההמנוח/ה תאריכי לידה ופטירה ואם הנכם מהנוהגים לרשום גם את שם האב, אם ואפילו סבים וסבתות נוסיף אותם לתכנית העיצובית. יש לזכור שבסמוך לשם הנפטרים (בדרך כלל מעל) נהוג לציין בראשי תיבות פ"נ (קיצור של פה נקבר/נטמן) ולסיים ב - ת.נ.צ.ב.ה (תהה נשמתו צרורה בצרור החיים) כשביניהם יירשמו הדברים האישיים. שימו לב לתקנות בית העלמין בו מוצבת המצבה. ישנם בתי עלמין הדורשים אחידות בחלק מהניסוח, גודל אותיות ואף מונעים מוטיבים מסוימים כמו דיוקן ועוד. אנו מכירים את תקנות כל בית עלמין בישראל ובכל מקרה עם העברת תשלום אגרת המצבה חברה קדישא מוסרת לנו בנוסף לתכנית האדריכלית בה עלינו לעמוד גם את תקנות הקשורות לכיתוב ואנו נעדכנם מראש מהם הכללים הנהוגים בבית העלמין בו מוקמת המצבה. בהמשך קישורים למבחר משפטים ופסוקים למצבות שתוכלו לבנות מהם את הניסוח המדויק להנצחה ראויה המשקפת את רוח יקירכם המנוח/ה תהה נשמתם בגן עדן.

שיפוץ מצבות וחידוש כיתוב מצבה בנתניה

אנו מתמחים בשיפוץ מצבות ישנות ו/או פגומות הכולל שימור לשנים רבות ואחריות. השיפוץ כולל תיקונים נדרשים, חידוש הכיתוב, ליטוש, ניקוי ומריחת המצבה בסילר. מחירים הוגנים שניתנים לפריסה באשראי. עבודה מקצועית ושירות אדיב.

ניקיון מצבות בנתניה

אנו מבצעים ניקיון מצבות חד ורב פעמי הכולל ניקוי מקצועי של המצבה, וחלקת הקבר, 

בית נר וכדים למצבה בנתניה

אנו מתקנים ו/או מחליפים בתי נר וכדים במחירים הוגנים.

תיק עבודות מצבות

מדריך מחירי מצבה ושירותי מצבות בנתניה

מדריך חומרים למצבות מקיף והסברים מפורטים על יתרונות וחסרונות של כל חומר ובצמוד מחירי מצבות, מחירי שיפוץ מצבות, מחירי חידוש אותיות מצבה ומחירי שירות ניקוי מצבה. 

כמה עולה מצבה מאבן חברון בנתניה

מצבות מאבן חברון הנחשבות לפשוטות וזולות מכולן עולות בין 3000-5000 ש"ח כולל בית נר וכיתוב הבסיסי - פ"נ פלוני/ת בן/בת (שם הורים ויש המוסיפים סבים וסבתות) מועד פטירתו ותאריך הולדתו, כיתוב אישי בן 2-3 שורות והברכה/איחול תנצב"ה. אבן חברון מכונה גם שיש חברון וחברוני. מקורה של אבן שיש חברון בעוטף ירושלים וצבעה בהיר עד קרמי. ניתן לעבדה במספר עיבודים בגימור מט ו/או מבריק. למרות חוסנה של האבן היא נוחה לעיבוד ומחירה זול יחסית. מצבות רבות בארץ הן מאבן חברון ו/או משולבות באבן חברון, כך למשל כל המצבות בבתי עלמין הצבאיים וחלקות צבאיות בבתי עלמין רגילים הן מאבן חברון.

יתרונות אבן חברון

בהירה, זולה ונוחה לעיבוד.

חסרונות אבן חברון

אבן גיר, עם הזמן עלולים להופיע חורים, סדקים ולכן הבלאי יחסית מהיר ובחלוף הזמן דורשת תחזוקה ושימור. 

כמה עולה מצבה מאבן שלהבת בנתניה

מחירי מצבות אבן שלהבת אצלנו נע בין 4300-8500 ש"ח. היא נחצבת בירושלים. השימוש בה לבניה בירושלים מעיד על עמידותה בתנאי מזג אוויר של שלג, גשם וסופות. אבן שלהבת מוכרת גם בשמה הערבי אבן סלייב. האבן מעוטרת בגוונים - אדום, כתום, צהוב ומכאן שמה (להבה בוערת). מקורה של האבן בעיקר בהרי ירושלים.

יתרונות מצבה מאבן שלהבת

מצבה מאבן שלהבת נוטעת תחושה חמה ומעוררת רגש. גווניה הופכים כל עיצוב לאמנותי וייחודי. אבן סלייב עמידה וחזקה במיוחד ודורשת מיומנות וניסיון מצד בונה המצבה.

חסרונות מצבה מאבן שלהבת

יש לקחת בחשבון שאבן שלהבת דורשת טיפול מדי פעם הכולל ניקוי חריצים טבעיים.

כמה עולה מצבה מאבן גלילית בנתניה

מחירי מצבות מאבן גלילית נעים בין 6.000-10.000 ש"ח. אבן גלילית נקראת גם אבן חיפה ואבן ירכא. בגלל מראה הכללי יש הנוטים להגדירה כאבן גירית ולא כך הוא. היא סלע דולמיט שחזק ונוקשה מאבן גירית. מקורה באזור חיפה והגליל העליון. אבן גלילית היא מהנפוצות שבאבני מצבה וחזקה דיה על מנת לשמש לבניית מצבות עמידות לשנים רבות. היא בעלת גוונים צהובים, חומים ובז', משתלבת בנוף הישראלי ותחושה שנוטעת במבקר חלקת הקבר עליו מוצבת מצבה מאבן גלילית שהנפטר ישראלי שורשי. אבן גלילית מתאימה גם לפיסול וחיפוי ומאפשרת לבונה המצבה מגוון אפשרויות לעיצוב, החל מעיצוב מוקפד אחיד ומלוטש ועד עיצובים השומרים על מראה טבעי ופראי.

יתרונות מצבות מאבן גלילית

מצבה מאבן גלילית חזקה ועמידה לשנים רבות. היא בעלת מראה אחיד ויש אומרים צנוע וארצישראלי שורשי. מצבה מאבן גלילית דורשת תחזוקה מינימלית ומחיריה סטנדרטיים.

חסרונות מצבות מאבן גלילית

על אף חוזקה וחוסנה ברבות השנים עלולים להופיע על חלקים המלוטשים חורים קטנים, אלא שאין להתרגש מכך, בסיסה של האבן קשוח ושינויים מינוריים אינם מורגשים ובמידה וכן הטיפול בהם מהיר וזול.

כמה עולה מצבה מאבן עצמון בנתניה

מחירי מצבות מאבן עצמון  8900-11.000 ש"ח. הסיבה למחיר המעט יקר ביחס לאבנים הקודמות הוא המראה היוקרתי שמזכיר שיש והקושי לעצב עמה ביחס לאבנים חברון, סלייב וגלילית. הפלוס הוא שבעתיד לא תדרוש שיקום ותחזוקה. גווניה לבנבנים, אפורים, קרמיים. 

כמה עולה מצבה מאבן בזלת בנתניה

מחירי מצבות בזלת עולות בין 5000-9000 ש"ח, נראות כמו סלע קרמי, אפרפר, ירקרק ועד שחור, חזקות ועמידות. קשה לעצב עם בזלת, וגם לא צריך במיוחד, מראה הטבעי של הבזלת הוא יצירה פראית בפני עצמה המותירה רושם עז. 

כמה עולה מצבה מגרניט שחור בנתניה

מחירי מצבה מגרניט שחור אצלנו ינועו בין 7.000-11.000 ש"ח למצבה סטנדרטית ובין 15,000-22,000 ש"ח למצבות בעיצובים מורכבים. גרניט שחור הוא חומר חזק ומתאים למצבות. גרניט השחור אינו נסדק, עמיד לפגעי טבע, אינו מאבד מהברק ואינו דורש חידוש עתידי למצבה. יתרון נוסף בהקמת מצבה מגרניט שחור נעוץ בכיתוב על גבי המצבה שאינו מחייב בעתיד תיקון האותיות וצביעתן מחדש הואיל ובעת הכיתוב על מצבה הבנויה מגרניט שחור מתקבל קונטרסט עז החוסך בעתיד צורך בחידוש וצביעת אותיות.

יתרונות גרניט שחור

גרניט שחור חזק ומתאים למצבות, אינו נסדק, עמיד לפגעי מזג אוויר, אינו מאבד מהברק ואינו דורש חידוש עתידי למצבה. יתרון נוסף בהקמת מצבה מגרניט שחור מתגלה בכיתוב על גבי המצבה שאינו מחייב בעתיד תיקון האותיות וצביעתן מחדש.

חסרונות גרניט שחור

חסרונותיו של גרניט השחור מעטים, מלבד היותו בגוון קולט חום ואבק המצטבר שלעיתים מחייב מעבר עם מטלית לחה על מנת להשיבו למצב "חדש" הוא אינו דורש תחזוקה ושיקום. 

כמה עולה מצבה מגרניט אדום בנתניה

מחירי מצבה מגרניט אדום אצלנו ינועו בין 7.500-11.000 ש"ח למצבה סטנדרטית ובין 15,000-22,000 ש"ח למצבות בעיצובים מורכבים. למצבה כפולה (זוגית) מגרניט אדום ניתנת הנחה של כ 20%. מצבות הגרניט ו/או משולבות גרניט על כל גווניו הפכו למועדפות בבניית מצבות על שום חוזקן ועמידותן ושמירתן על מראה "חדש" לנצח. גרניט האדום מגיע לאחרונה בעיקר מהודו וסין, דורש מיומנות של בונה המצבה הואיל ובמהלך העבודה של בונה המצבה עם גרניט האדום חלים תהליכים של התרחבות והצטופפות החומר ולכן נדרשת בנייה חזקה ומאסיבית הדורשת בעלי מקצוע מנוסים בעבודה עם גרניט אדום.

יתרונות גרניט האדום

גרניט אדום הוא חומר חזק שאינו נסדק ומתחורר. הוא עמיד למזג אוויר, אינו מאבד מהברק ואינו דורש חידוש עתידי למצבה. יתרון נוסף בהקמת מצבה מגרניט אדום נעוץ בכיתוב על גבי המצבה שאינו מחייב בעתיד תיקון האותיות וצביעתן מחדש.

חסרונות גרניט האדום

חסרונותיו של גרניט האדום מעטים, מלבד היותו כהה יחסית לאבנים לבנות, קרמיות ואפילו אפורות היות והוא קולט חום ואבק.

כמה עולה מצבה מגרניט אפור בנתניה

מחירי מצבה מגרניט אפור נעים בין 7.500-9000 ש"ח למצבה למנוח/ה יחיד/ה, על מצבה כפולה (לזוג) ניתנת הנחה של 20%. מחיר מצבת מכפלה מגרניט אפור 7.500-9.500 ש"ח. מצבה קיר (סנהדרין) תעלה אצלנו בין 2.000-2500 ש"ח. הגרניט על כל גווניו הפך למועדף בבניית מצבות על שום חוזקו ועמידותו. גרניט אפור מכונה גם גרניט סארדו וגווניו אפורים ומנוקדים בנקודות שחורות המשווים לו מראה גרעיני. במהלך עבודת בונה המצבה עם גרניט אפור חל תהליך של התרחבות והצטופפות החומר ולכן נדרשת בנייה חזקה ומאסיבית שדורשת בוני מצבה מנוסים בעבודה עם גרניט אפור וגרניט בכלל.

יתרונות גרניט האפור

גרניט אפור הוא חומר חזק ועמיד בפני פגעי טבע ותנאי מזג אוויר. הוא אינו מתחורר עם הזמן, אינו נסדק ואינו מאבד מהברק.

חסרונות גרניט האפור

מראה גרניט האפור נוטה לתעשייתי. גרניט האפור סופג לחות שגורם לעיתים למראה של כתמי שמן פה ושם.

כמה עולה מצבה משיש טורקי בנתניה

מחירי מצבה משיש טורקי נעים בין 6.500-8500 ש"ח למצבה למנוח/ה יחיד/ה. על מצבה כפולה (לזוג) ניתנת הנחה של 20%. מחירי מצבת מכפלה משיש טורקי נעים מ 6900-8.500 ש"ח. מצבה קיר (סנהדרין) תעלה לכם אצלנו בין 1900-2500 ש"ח. שיש טורקי ידוע גם בשם מרמרה, מקורו ברחבי טורקיה, צבעיו אפורים ונוטים לגוון כחלחל. שיש טורקי הוא מהנפוצים בעולם המצבות. הוא בעל צפיפות רבה, חוזקו הרב ועמידותו הפכו אותו לחומר נפוץ למצבות ורבות ממצבות בארץ בנויות משיש טורקי.

יתרונות שיש הטורקי

חזק, נוח לעיבוד, זול יחסית, אינו נסדק ו/או מתחורר ועמיד למים.

חסרונות שיש הטורקי

ברבות השנים השיש הטורקי מאבד הברק ולעיתים מצהיב מעט.

כמה עולה לשפץ מצבה בנתניה?

מצבות זקוקות לשיפוץ וחידוש במקרים של התעייפות החומר ונדליזם ונזקי טבע לא צפויים כמו סערות, שורשי צמחיה שחדרו את הקרקע בתחתית המצבה ומרימים אותה, פטריות שמתלבשות על האבן ובעלי חיים, בעיקר מכרסמים. ככל שאמורים הדברים בהתעייפות החומר הרי שלחומר שנבחר מלכתחילה לבניית המצבה משקל מכריע בצורך שמתגלה לשיפוץ המצבה ככל שחולף הזמן. האבנים הגיריות יהיו הראשונות שזקוקות לשיפוץ. לכן, יש לקחת בחשבון כבר בשלב הקמת המצבה את נושא שיפוץ ותחזוקה עתידיים. זו הסיבה שגרניט, שיש וסלעים פופולריות יותר כיום. ככל שהשיפוץ דורש עבודה רבה יותר ובמקרים של צורך בלתי נמנע בהחלפת חלקים שניזוקו באופן קיצוני המחיר יעלה בהתאם. לכתוב כמה עולה שיפוץ מצבה מבלי לדעת מצבה בפועל אינו רציני ובעל מקצוע שמכבד עצמו ראוי שימנע מהצעת מחיר ארכאית. כל עבודת שיפוץ מתומחרת לגופה, כך ראוי וכך בונה המצבה אינו משלה ציבור שרוצה לדעת את המחיר ולהתכונן אליו.

כמה עולה חידוש אותיות המצבה בנתניה?

מחיר בסיסי לחידוש/תיקון אותיות אצלנו נע בין 4-70 ש"ח פר אות. המצב בו אותיות המצבה דהו, נשחקו ו/או נתלשו דורש תיקון. גם כאן ניצב איתן הפתגם סוף מעשה במחשבה תחילה. ישנם חומרים למצבה שקונטרס בין האבן לאותיות שומר על הנראות ומותירן בוהקות ושלמות לשנים ארוכות (גרניט שחור לדוגמא). ישנם חומרים מהם בונים מצבות שלא מתאימים לכל סוגי האותיות ולהלאות אתכם כעת במידע באיזה סוג טכניקה משתמשים לכל חומר ידרוש פרק שלם. הטוב, מועיל ויעיל, בהתאם לחומר ועיצוב שתבחרו בונה המצבה יעדכן אתכם מהם סוגי האותיות המתאימים לסוג חומר הספציפי. מחירי תיקון אותיות יהיו סכום הנדרש להבאת המצבה למצב בו אפשר להתחיל בביצוע חידוש האתיות, לעיתים מספיקה הברשה ולעיתים נדרש ליטוש. באם הליטוש שנדרש עמוק מדי ימליץ בונה המצבות להחליף הפלטה בשלמותה (עלות הנעה בין 1000-2500 ש"ח) ולבצע הכיתוב מחדש, כשמחיר חידוש הכיתוב הוא מחיר פר אות כפול מספר האותיות.

מצבות בנתניה מתמחה בבניית מצבות איכותיות, שיפוץ מצבות פגומות, חידוש מצבות ישנות ועתיקות, חידוש כיתוב על גבי מצבות וניקוי מצבות. החברה שעושה שימוש אך ורק בחומרי גלם איכותיים ובונה מצבות בסטנדרט בנייה גבוה ידועה במחיריה ההוגנים ובשירות אדיב ומסור אותו מציינים שוב ושוב לקוחותיה הרבים באזור.

החומרים לבניית מצבות בהם מתמחה

מצבות משיש טורקי
מצבות משיש קיסר
מצבות משיש בולגרי
מצבות מאבני זכוכית
מצבות מאבן חלילה
מצבות מאבן סלייב
מצבות חברוני מאבן חברון (שיש חברון)
מצבות מגרניט אפור
מצבות שיש גרניט שחור
מצבות שיש גרניט אדום
מצבות גרניט סארדו
מצבות מאבני בזלת
מצבות סלעים מקומיות ומרחבי העולם

סוגי המצבות בהם מתמחה

מצבות בודדות
מצבות כפולות
מצבות מכפלה
מצבות קיר 

השירותים הנוספים במצבות בנתניה

שיפוץ מצבות שניזוקו
חידוש מצבות ישנות
שיחזור מצבות עתיקות
חידוש אותיות מצבה וסמלים ואיורים על גבי מצבות
ניקוי מצבות מקצועי
בניית אנדרטאות ושיפוץ אנדרטאות
מודעות אבל, ציוד אבלים, השלמת מניינים


קישורים חשובים לזקוקים לשירות מצבות בנתניה:

צרו קשר

ערוצים
טלפון להזמנת050-595-5722
טלפון במשרד077-795-0020
פקסימיליה077-543-1022
דוא"לinfo@bareketm.com
כתובתבית עלמין שיכון ותיקים נתניה
הוראות הגעה  - WAZE

דף הבית