שיפוץ וחידוש מצבה מתבצע בשלבים

שלב הראשון בשיפוץ מתחיל בתכנון מקדים הקובע מראש את כל הדרוש לשיקום המצבה. לעיתים שיקום המצבה מסתכם בחידוש האותיות, קרצוף יסודי ומריחת סילר השומר על מראה מצבה כמו חדשה ובזה זה נגמר.

במצב מתקדם יותר אבל כזה שעדיין אינו דורש השקעה משמעותית ילטש בונה המצבות את משטחי המצבה, יחזק האותיות וימרח סילר לשימור. מצבות הדורשות שיקום יסודי יותר מחייבות עבודת בונה מצבות מקצועי ומוסמך וכוללות הסרת עובש, תיקון ומילוי הסדקים ואף החלפת חלקים מהמצבה כמו משטחים, כריות, בית נר וכדים. 

בכל סוגי העבודה הקשורה לשיפוץ - חידוש ושיקום מצבה בונה המצבה מנקש מסביבה ומסיר מדפנותיה צמחיה, לא אחת שורשי שיחים ועצים גורמים לעקירתה וערעור יסודותיה.

מיותר לציין את העובדה ששיפוץ מצבה שיקומה וחידושה מחייב בונה מצבות מיומן ובעיקר מוסמך שכן מצבה היא אבן בעלת משקלים העלולים לסכן את השוהים בקרבתה באם אינה מטופלת כהלכה.

סיכום דבר

ראשית פונים לבונה מצבה מוסמך ומיומן, מוסרים לו את שם בית העלמין, שם המנוח/ה ומספר החלקה, אפשר לשלוח לו תמונות ברורות של המצבה כולל הדפנות וחלק האחור, אפשר גם לא כי כיום בונה המצבות יכול לראות את תמונות המצבה באתר ייעודי אותה מפעילה חברת קדישא ובו צילומים בזמן אמת של המצבות בבית העלמין.

לאחר בחינת הליקויים במצבה יספק בונה המצבות חוות דעת ובצידה המלצותיו ובהתאם להמלצותיו תוכלו להגיע להחלטה מהי רמת השקעה שהחלטתם להשקיע בשיפוץ ושיקום המצבה. אל תשכחו לבקש הצעת מחיר ולקבוע לוחות זמנים, לעיתים עבודה של שיקום המצבה נדרש בסמיכות לאזכרה וכל יום חשוב.

לאחר שסיכמתם עם בונה המצבות על מה בכוונתכם, על מחיר ולוחות זמנים בונה המצבה יעדכנכם בזמן אמת כשהוא מבצע שיקומה בפועל על מנת שתוכלו לחוות דעה, לבקש השלמות ולברך על המוגמר.ברקת מצבות מבצעת שיפוץ, חידוש ושיקום מצבות בכל רחבי הארץ עשרות שנים ונכונה לסייע לכם בביצוע משימה חשובה זו בכל עת.


אולי יעניינו אותך גם

מצבות בודדות בתמונות

מצבות כפולות בתמונות

מצבות משפחתיות בתמונות

מצבות קיר (סנהדרין) בתמונות

מצבות סלעים בתמונות

מצבות שיש בתמונות

מצבות גרניט בתמונות

מצבות מיוחדות בתמונות

מצבות עם המוטיב לב ו/או לבבות בתמונות

כיתוב למצבות המדריך

גופנים (פונטים) מומלצים למצבות

נוסחים למצבות

מחירון מצבות מומלץ

שאלות נפוצות על מצבות

מדוע מציבים בתי נר למצבות

אזורי השירות שלנו


| מצבות ברקת | תמונות של מצבות | רעיונות לעיצוב מצבה | מחירים | הצעת מחיר | אזורי שירות |

מצבות ברקת 050-5955722 ליאור