מצבות הרצליה

מבית מצבות ברקת - המובילה בישראל בבניית מצבות קבורה מעוצבות מכל הסוגים: ✓ מצבות שיש ✓ מצבות גרניט ✓ מצבות אבן חברון ✓ מצבות מאבנים נוספות ✓ מצבות סלעים מקומיים ומרחבי העולם ✓ מצבות בזלת ✓ מצבות אבני זכוכית ✓ מצבות קרמיקה איטלקית ✓ מצבות משולבות חומרים ✓ מצבות פורחות ✓ מצבות פורטרט (דיוקן הנפטר) ✓ מצבות איורים וציורים ✓מצבות מפוסלות ✓ מצבות לב ✓ מצבות עם מוטיב כלי נגינה ✓ מצבות ספר ✓ מצבות העץ הגדוע ועוד ✓ מחירים הוגנים ✓ תשלום בגמר העבודה ✓ אחריות ארוכה

מצבות הרצליה 050-5955722

מצבות בעיצובים המרשימים בארץ:

✓ מצבות כלי נגינה ✓ מצבות דיוקן (פורטרט המנוח/ה) ✓ מצבות לב ✓ מצבות ספר ✓ מצבות פורחות ✓ מצבות עץ הגדוע ✓ מצבות לאומנים ✓ מצבות עם ציורים ✓ מצבות מונומנט ✓ מצבות קלאסיות ✓ מצבות סטנדרטיות ✓ מצבות עתיקות ✓ מצבות לשומרי מסורת ✓ מצבות משיש ✓ מצבות מאבנים המשמשות לבניין מצבה ✓ מצבות סלעים ✓ ✓מצבות גרניט שחור מצבות גרניט אדום ✓ מצבות גרניט אפור (סארדו) ✓ מצבות אבני זכוכית ✓ מצבות משולבות חומרים ✓ מחירים זולים
✓ זוכה בתואר בונה מצבות המצטיין לשנת 2023-2024

השאירו כאן פרטים ואנו נשוב אליכם

אודות

בונים ומחדשים מצבות בבית עלמין הישן פינסקר בהרצליה ובית עלמין עירוני החדש וגליל ים בהרצליה והסביבה, בונים מצבות, משפצים מצבות, מחדשים אותיות על גבי מצבות, מספקים שירות ניקוי מצבות וחיים את עולם המצבות והנצחה מעל 25 שנה.

זוכה בתואר בונה מצבות מצטיין 2023-2024

שירותי המצבה שאנו מספקים:

בנייה ושיפוץ מצבות בודדות

בנייה ושיפוץ מצבות כפולות על שתי חלקות צמודות

בנייה ושיפוץ מצבות משפחתיות (מכפלה)

בנייה ושיפוץ מצבות קיר לקבורת סנהדרין בבתי עלמין בהם מתקיימת קבורת סנהדרין

כיתוב וחידוש כיתוב על גבי מצבות

ניקיון מצבות

בתי נר למצבות

חריטת דיוקנאות

לפונים מהאתר תינתן הנחה:

לחץ/י כאן לקבלת ההנחה

מצבות הרצליה אתר החברה

התמחות בחומרים למצבות: 

אבן חברון למצבה
אבן סלייב למצבה
אבן גלילית למצבה
עצמון אפור למצבה
עצמון צהבהב למצבה
אבני בזלת למצבה
אבנים טבעיות למצבה
סלעים מקומיים למצבה
סלעים מהעולם למצבה
אבני זכוכית למצבה
בלוקים, עצים, אדניות וחומרים נוספים מהם בונים מצבות

מחירי מצבות ושירותי מצבה שלנו: 

הקדמה: מחירי מצבות משתנים בהתאם לחומרים ולמורכבות עבודה הנדרשת ויש לקחת זאת בחשבון כשמזמינים מצבה. המומלץ הוא להתייעץ עם בונה המצבה ולהחליט רק כשבטוחים שאינכם חורגים בתקציב מעבר ליכולתכם. בונה מצבה איכותי והוגן יוביל אתכם למצבה איכותית במחיר שבו תוכלו לעמוד מבלי לוותר על הנצחה ראויה ומכובדת.

מחירון מצבות

מצבה בודדת על חלקה אחת החל מ 4.000 ₪
מצבה כפולה החל מ 3.500 ₪ (לכל אחת מהשתיים) 
מצבה משפחתיתהחל מ 4.200 ₪
מצבה קיר החל מ 1.400 ₪
כיתוב למצבההחל מ 5 ₪ לאות 
בית נרהחל מ 100 ₪ ועד 300 ₪
כד למצבההחל מ 120 ₪ ועד 320 ₪
פורטרט על מצבה 400 ₪ - 700 ₪
ספסל, צמחים ועודהמחיר בהתאם לאביזר שנבחר
שיפוץ מצבההחל מ 500 ₪
ליטוש מצבה החל מ 450 ₪
חידוש כיתוב למצבההחל מ 5 ₪ לאות
ניקיון מצבההחל מ 350 ₪

מצבות הרצליה גליל ים מצבות הרצליה פינסקר 

מצבות בבית העלמין הרצליה פינסקר, מצבה בית הקברות ,בית העלמין גליל ים החדש. ברקת מצבות הינה מפעל למצבות וותיק ומנוסה ונמנת עם מיטב בוני המצבות בארץ ומייצרת מצבות מכל הסוגים:

מצבות משפחתיות, בודדות, כפולות מצבות קיר, קבורת סנהדרין, באבן חברון, שיש טורקי, מצבות בשילוב סלעים מצבות מגרניט שחור ובעוד צבעים.

 התמחות החברה היא בייצור מצבות ויש לנו וותק רב בענף. המיומנות הרבה במלאכה והניסיון שצברנו, מביאים ערך מוסף לעבודותינו. 

ברקת מצבות מקפידה על סטנדרט גבוה, שימוש בחומרים איכותיים מקצועיות ללא דופי. בניית מצבות היא בגדר שליחות עבורנו, ואנו מתייחסים לעבודה בהתאם. 

אנו נותנים לכל לקוחותינו ליווי והסבר מפורט באשר לבניית המצבה, לסוג האבן או השיש בהם הם מעוניינים להקים את המצבה, מה אפשר וכדאי להשתמש, מהן אפשרויות הכיתוב וסוגי החריטה הממולצים למצבה, אפשרויות העיצוב ועוד. 

קיימת אפשרות לבנות מצבות בעיצוב אישי בהתאמה לפי בקשה ודרישת משפחת הנפטר/ת. 

ברקת מצבות מספקת שירותי שיפוץ וחידוש מצבות, חידוש אותיות וכיתוב שמחקו במהלך השנים וכן ושירות תחזוקה שוטפים. 

אנו עובדים עם כל סוגי האבנים לרבות - שיש חברון, שיש טורקי מרמרה, סלייב, שיש גלילי, גרניט שחור ואפור סארדו ומשתמשים גם באבן טבעית, בסלעים בכל מיני צבעים ומכל מיני סוגים. 

אנו חברה קבלנית מורשית מטעם חברת קדישא לעבודה בבית העלמין הרצליה פינסקר ומטעם עריית הרצליה גליל ים.

ברקת מצבות מספקת שירות בניית מצבות ברוב בבתי עלמין בכל רחבי ארץ. 

ניתן ליצור עמנו קשר בטל': 050-5955722 ליאור בית עלמין פינסקר הרצליה נמצא בעיר על רחוב פינסקר, בית העלמין גליל יפ החדש נמצא בתוך שכונת גליל ים ומנוהל על ידי עריית הרצליה .

מה כותבים על מצבות בהרצליה

שלב האחרון בהקמתה של מצבה הוא הכיתוב על גביה, ראשית  נבחר את סוג האותיות המתאים לעיצוב שנבחר למצבה ולחומר ממנו בנוי המשטח עליו ייכתב הטקסט ואת גודלן. בשלב השני נשלים תכנון הטקסט הבסיסי - שם המנוח/ה תאריכי לידה ופטירה ואם הנכם מהנוהגים לרשום גם את שם האב, אם ואפילו סבים וסבתות נוסיף אותם לתכנית העיצובית. יש לזכור שבסמוך לשם הנפטרים (בדרך כלל מעל) נהוג לציין בראשי תיבות פ"נ (קיצור של פה נקבר/נטמן) ולסיים ב - ת.נ.צ.ב.ה (תהה נשמתו צרורה בצרור החיים) כשביניהם יירשמו הדברים האישיים. שימו לב לתקנות בית העלמין בו מוצבת המצבה. ישנם בתי עלמין הדורשים אחידות בחלק מהניסוח, גודל אותיות ואף מונעים מוטיבים מסוימים כמו דיוקן ועוד. אנו מכירים את תקנות כל בית עלמין בישראל ובכל מקרה עם העברת תשלום אגרת המצבה חברה קדישא מוסרת לנו בנוסף לתכנית האדריכלית בה עלינו לעמוד גם את תקנות הקשורות לכיתוב ואנו נעדכנם מראש מהם הכללים הנהוגים בבית העלמין בו מוקמת המצבה.

שיפוץ מצבות וחידוש כיתוב מצבה בהרצליה

אנו מתמחים בשיפוץ מצבות ישנות ו/או פגומות הכולל שימור לשנים רבות ואחריות. השיפוץ כולל תיקונים נדרשים, חידוש הכיתוב, ליטוש, ניקוי ומריחת המצבה בסילר. מחירים הוגנים שניתנים לפריסה באשראי. עבודה מקצועית ושירות אדיב.

ניקיון מצבות בבתי קברות בהרצליה

אנו מבצעים ניקיון מצבות חד ורב פעמי הכולל ניקוי מקצועי של המצבה, וחלקת הקבר, 

בית נר וכדים למצבה בהרצליה

אנו מתקנים ו/או מחליפים בתי נר וכדים במחירים הוגנים.

על העיר הרצליה

הרצליה היא עיר חוף צפונית לתל אביב (10 ק'מ). היה זה יהושע חנקין שרכש את אדמות הרצליה הראשונות והתכנון היה לייעדן לעולים מאמריקה. ראשית הישוב גבעה בה התיישבו 7 אנשים שבנו להם את הצריף הראשון בעיר. על שמם גלעד ברחוב ויצמן בעיר. בהרצליה 106,797 תושבים (סוף 2022) כמו שכנותיה רעננה ורמת השרון אחוז הזכאים לתעודת בגרות עומד על ממוצע של 84% והשכר הממוצע לשכירים עולה ב20% מהממוצע הארצי מה שאומר שאוכלוסיית הרצליה חזקה כלכלית ואיכות החיים בה גבוהה.

על בית עלמין הישן פינסקר

בהרצליה 2 בתי העלמין בית עלמין הישן שוכן ברחוב פינסקר והוא הוקם בשנת 1920 ע"י חברה קדישא ומנוהל על ידה עד ליום זה. שיטות הקבורה הנהוגות בבית העלמין הישן הן קבורת שדה, קבורת מכפלה וקבורת סנהדרין. טלפון חברה קדישא 09-9542246

על בית עלמין עירוני החדש גליל ים

בית העלמין החדש בהרצליה נקרא בית העלמין העירוני החדש סמוך לקיבוץ גליל ים. השונה ברוב בתי העלמין בישראל בכך שהוא מנוהל לא על ידי חברה קדישא אלא על ידי חברה עירונית שמאפשרת קבורה דתית אורתודוכסית וגם קבורה אזרחית רפורמית. שיטות הקבורה בבית עלמין עירוני החדש הרצליה היא קבורת סנהדרין (קבורה בגומחה בקיר המתנשא למספר קומות) כיצד יוצרים קשר עם בית עלמין עירוני החדש הרצליה: מר אילן זהבי הוא מנכ"ל בית העלמין העירוני טלפון: 09-9505996  נייד  050-5214906.טלפון מנהלת משרד ומזכירה  09-9505996 מייל : morans@herzliya.muni.il. לתיאום מועד ההלוויה, יש לפנות לטלפונים מעלה בשעות העבודה ו/או למוקד עירוני הרצליה בטלפון 103 הפועל 24 שעות ביממה.

מדריך מחירי מצבה ושירותי מצבות בהרצליה

מדריך חומרים למצבות מקיף והסברים מפורטים על יתרונות וחסרונות של כל חומר ובצמוד מחירי מצבות, מחירי שיפוץ מצבות, מחירי חידוש אותיות מצבה ומחירי שירות ניקוי מצבה. 

כמה עולה מצבה מאבן חברון בהרצליה

מצבות מאבן חברון הנחשבות לפשוטות וזולות מכולן עולות בין 3000-5000 ש"ח כולל בית נר וכיתוב הבסיסי - פ"נ פלוני/ת בן/בת (שם הורים ויש המוסיפים סבים וסבתות) מועד פטירתו ותאריך הולדתו, כיתוב אישי בן 2-3 שורות והברכה/איחול תנצב"ה. אבן חברון מכונה גם שיש חברון וחברוני. מקורה של אבן שיש חברון בעוטף ירושלים וצבעה בהיר עד קרמי. ניתן לעבדה במספר עיבודים בגימור מט ו/או מבריק. למרות חוסנה של האבן היא נוחה לעיבוד ומחירה זול יחסית. מצבות רבות בארץ הן מאבן חברון ו/או משולבות באבן חברון, כך למשל כל המצבות בבתי עלמין הצבאיים וחלקות צבאיות בבתי עלמין רגילים הן מאבן חברון.

יתרונות אבן חברון

בהירה, זולה ונוחה לעיבוד.

חסרונות אבן חברון

אבן גיר, עם הזמן עלולים להופיע חורים, סדקים ולכן הבלאי יחסית מהיר ובחלוף הזמן דורשת תחזוקה ושימור. 

כמה עולה מצבה מאבן שלהבת בהרצליה

מחירי מצבות אבן שלהבת אצלנו נע בין 4300-8500 ש"ח. היא נחצבת בירושלים. השימוש בה לבניה בירושלים מעיד על עמידותה בתנאי מזג אוויר של שלג, גשם וסופות. אבן שלהבת מוכרת גם בשמה הערבי אבן סלייב. האבן מעוטרת בגוונים - אדום, כתום, צהוב ומכאן שמה (להבה בוערת). מקורה של האבן בעיקר בהרי ירושלים.

יתרונות מצבה מאבן שלהבת

מצבה מאבן שלהבת נוטעת תחושה חמה ומעוררת רגש. גווניה הופכים כל עיצוב לאמנותי וייחודי. אבן סלייב עמידה וחזקה במיוחד ודורשת מיומנות וניסיון מצד בונה המצבה.

חסרונות מצבה מאבן שלהבת

יש לקחת בחשבון שאבן שלהבת דורשת טיפול מדי פעם הכולל ניקוי חריצים טבעיים.

כמה עולה מצבה מאבן גלילית בהרצליה

מחירי מצבות מאבן גלילית נעים בין 6.000-10.000 ש"ח. אבן גלילית נקראת גם אבן חיפה ואבן ירכא. בגלל מראה הכללי יש הנוטים להגדירה כאבן גירית ולא כך הוא. היא סלע דולמיט שחזק ונוקשה מאבן גירית. מקורה באזור חיפה והגליל העליון. אבן גלילית היא מהנפוצות שבאבני מצבה וחזקה דיה על מנת לשמש לבניית מצבות עמידות לשנים רבות. היא בעלת גוונים צהובים, חומים ובז', משתלבת בנוף הישראלי ותחושה שנוטעת במבקר חלקת הקבר עליו מוצבת מצבה מאבן גלילית שהנפטר ישראלי שורשי. אבן גלילית מתאימה גם לפיסול וחיפוי ומאפשרת לבונה המצבה מגוון אפשרויות לעיצוב, החל מעיצוב מוקפד אחיד ומלוטש ועד עיצובים השומרים על מראה טבעי ופראי.

יתרונות מצבות מאבן גלילית

מצבה מאבן גלילית חזקה ועמידה לשנים רבות. היא בעלת מראה אחיד ויש אומרים צנוע וארצישראלי שורשי. מצבה מאבן גלילית דורשת תחזוקה מינימלית ומחיריה סטנדרטיים.

חסרונות מצבות מאבן גלילית

על אף חוזקה וחוסנה ברבות השנים עלולים להופיע על חלקים המלוטשים חורים קטנים, אלא שאין להתרגש מכך, בסיסה של האבן קשוח ושינויים מינוריים אינם מורגשים ובמידה וכן הטיפול בהם מהיר וזול.

כמה עולה מצבה מאבן עצמון בהרצליה

מחירי מצבות מאבן עצמון  8900-11.000 ש"ח. הסיבה למחיר המעט יקר ביחס לאבנים הקודמות הוא המראה היוקרתי שמזכיר שיש והקושי לעצב עמה ביחס לאבנים חברון, סלייב וגלילית. הפלוס הוא שבעתיד לא תדרוש שיקום ותחזוקה. גווניה לבנבנים, אפורים, קרמיים. 

כמה עולה מצבה מאבן בזלת בהרצליה

מחירי מצבות בזלת עולות בין 5000-9000 ש"ח, נראות כמו סלע קרמי, אפרפר, ירקרק ועד שחור, חזקות ועמידות. קשה לעצב עם בזלת, וגם לא צריך במיוחד, מראה הטבעי של הבזלת הוא יצירה פראית בפני עצמה המותירה רושם עז. 

כמה עולה מצבה מגרניט שחור בהרצליה

מחירי מצבה מגרניט שחור אצלנו ינועו בין 7.000-11.000 ש"ח למצבה סטנדרטית ובין 15,000-22,000 ש"ח למצבות בעיצובים מורכבים. גרניט שחור הוא חומר חזק ומתאים למצבות. גרניט השחור אינו נסדק, עמיד לפגעי טבע, אינו מאבד מהברק ואינו דורש חידוש עתידי למצבה. יתרון נוסף בהקמת מצבה מגרניט שחור נעוץ בכיתוב על גבי המצבה שאינו מחייב בעתיד תיקון האותיות וצביעתן מחדש הואיל ובעת הכיתוב על מצבה הבנויה מגרניט שחור מתקבל קונטרסט עז החוסך בעתיד צורך בחידוש וצביעת אותיות.

יתרונות גרניט שחור

גרניט שחור חזק ומתאים למצבות, אינו נסדק, עמיד לפגעי מזג אוויר, אינו מאבד מהברק ואינו דורש חידוש עתידי למצבה. יתרון נוסף בהקמת מצבה מגרניט שחור מתגלה בכיתוב על גבי המצבה שאינו מחייב בעתיד תיקון האותיות וצביעתן מחדש.

חסרונות גרניט שחור

חסרונותיו של גרניט השחור מעטים, מלבד היותו בגוון קולט חום ואבק המצטבר שלעיתים מחייב מעבר עם מטלית לחה על מנת להשיבו למצב "חדש" הוא אינו דורש תחזוקה ושיקום. 

כמה עולה מצבה מגרניט אדום בהרצליה גליל ים

מחירי מצבה מגרניט אדום אצלנו ינועו בין 7.500-11.000 ש"ח למצבה סטנדרטית ובין 15,000-22,000 ש"ח למצבות בעיצובים מורכבים. למצבה כפולה (זוגית) מגרניט אדום ניתנת הנחה של כ 20%. מצבות הגרניט ו/או משולבות גרניט על כל גווניו הפכו למועדפות בבניית מצבות על שום חוזקן ועמידותן ושמירתן על מראה "חדש" לנצח. גרניט האדום מגיע לאחרונה בעיקר מהודו וסין, דורש מיומנות של בונה המצבה הואיל ובמהלך העבודה של בונה המצבה עם גרניט האדום חלים תהליכים של התרחבות והצטופפות החומר ולכן נדרשת בנייה חזקה ומאסיבית הדורשת בעלי מקצוע מנוסים בעבודה עם גרניט אדום.

יתרונות גרניט האדום

גרניט אדום הוא חומר חזק שאינו נסדק ומתחורר. הוא עמיד למזג אוויר, אינו מאבד מהברק ואינו דורש חידוש עתידי למצבה. יתרון נוסף בהקמת מצבה מגרניט אדום נעוץ בכיתוב על גבי המצבה שאינו מחייב בעתיד תיקון האותיות וצביעתן מחדש.

חסרונות גרניט האדום

חסרונותיו של גרניט האדום מעטים, מלבד היותו כהה יחסית לאבנים לבנות, קרמיות ואפילו אפורות היות והוא קולט חום ואבק.

כמה עולה מצבה מגרניט אפור בהרצליה

מחירי מצבה מגרניט אפור נעים בין 7.500-9000 ש"ח למצבה למנוח/ה יחיד/ה, על מצבה כפולה (לזוג) ניתנת הנחה של 20%. מחיר מצבת מכפלה מגרניט אפור 7.500-9.500 ש"ח. מצבה קיר (סנהדרין) תעלה אצלנו בין 2.000-2500 ש"ח. הגרניט על כל גווניו הפך למועדף בבניית מצבות על שום חוזקו ועמידותו. גרניט אפור מכונה גם גרניט סארדו וגווניו אפורים ומנוקדים בנקודות שחורות המשווים לו מראה גרעיני. במהלך עבודת בונה המצבה עם גרניט אפור חל תהליך של התרחבות והצטופפות החומר ולכן נדרשת בנייה חזקה ומאסיבית שדורשת בוני מצבה מנוסים בעבודה עם גרניט אפור וגרניט בכלל.

יתרונות גרניט האפור

גרניט אפור הוא חומר חזק ועמיד בפני פגעי טבע ותנאי מזג אוויר. הוא אינו מתחורר עם הזמן, אינו נסדק ואינו מאבד מהברק.

חסרונות גרניט האפור

מראה גרניט האפור נוטה לתעשייתי. גרניט האפור סופג לחות שגורם לעיתים למראה של כתמי שמן פה ושם.

כמה עולה מצבה משיש טורקי בהרצליה פינסקר

מחירי מצבה משיש טורקי נעים בין 6.500-8500 ש"ח למצבה למנוח/ה יחיד/ה. על מצבה כפולה (לזוג) ניתנת הנחה של 20%. מחירי מצבת מכפלה משיש טורקי נעים מ 6900-8.500 ש"ח. מצבה קיר (סנהדרין) תעלה לכם אצלנו בין 1900-2500 ש"ח. שיש טורקי ידוע גם בשם מרמרה, מקורו ברחבי טורקיה, צבעיו אפורים ונוטים לגוון כחלחל. שיש טורקי הוא מהנפוצים בעולם המצבות. הוא בעל צפיפות רבה, חוזקו הרב ועמידותו הפכו אותו לחומר נפוץ למצבות ורבות ממצבות בארץ בנויות משיש טורקי.

יתרונות שיש הטורקי

חזק, נוח לעיבוד, זול יחסית, אינו נסדק ו/או מתחורר ועמיד למים.

חסרונות שיש הטורקי

ברבות השנים השיש הטורקי מאבד הברק ולעיתים מצהיב מעט.

כמה עולה מצבות סלעים בהרצליה גליל ים 

מחירי מצבות סלעים אצלנו נעים בין 4.000 ש"ח לסלע בודד קטן כולל הכיתוב ומטפסים למחיר ממוצע של 7000-8000 ש"ח למצבות סלעים סטנדרטיות ואף יותר למצבות סלעים מושקעות במיוחד. מצבות סלעים אינן דורשות תחזוקה ופגעי הטבע מובילים לבלאי טבעי מנורי שיש אף שאוהבים. היתרון בעיצוב מצבה מסלעים הוא הייחודיות של כל סלע, בדיוק כמו האדם כך לכל סלע מראה חד פעמי בעולם ובעל אופי משלו. כשמקימים מצבה הדילמה הגדולה מכולן היא כיצד לבנות מצבה שתזכיר לחיים את ייחודיות הנפטר וסלע מאפשר זאת ביתר שאת. זה לא אומר שמצבות מגרניט ושיש המזכירות אחת את השנייה אינן מאפשרות בידול בין מצבות, זה אומר שמצבה מסלעים ו/או משולבת סלעים אמורה לעשות זאת באופן חד וברור יותר. למצבות סלעים יתרון נוסף והוא תחזוקה ושימור - סלע אינו נדרש לכך ושינויים שיעבור ברבות השנים עקב תנאי מזג אוויר אינם מחייבים טיפול כמו באבן מעובדת. לנו ניסיון בן עשרות שנים בבניית מצבות מסלעים הדורשות מיומנויות של פיסול סביבתי וציוד מתקדם שבאים לידי ביטוי בפתרונות יצירתיים הקשורים למראה המצבה, לסוג הכיתוב עליה ולשינוע הדורש לעיתים ציוד כבד ומנופים. סלעים הם חומר המתאים לכל סוגי המצבות: מצבות למנוח/ה יחיד/ה, מצבות זוגיות, מצבות משפחתיות ומצבות קיר, ומגוון אפשרויות העיצוב עם סלעים נרחב. מחירי מצבות סלעים במצבות אצלנו נמוכים ביחס ליצרני מצבות אחרים,

יתרונות מצבות מסלעים

מצבות סלעים מאפשרות הנצחה ייחודית לנפטרים ואינן דורשות תחזוקה. בלאי הטבעי אינו משפיע על מראן ברבות השנים, מלבד האותיות על מצבה מסלעים שלעיתים יידרשו חיזוקם בין אם ע"י הברגה ובין אם ע"י צביעה ו/או אפילו סיתות במקרה של אותיות תבליט.

חסרונות מצבות מסלעים

למצבות סלעים ו/או משולבות סלעים חסרונות מעטים אם בכלל, ובונה מצבה מיומן ומנוסה ימליץ לכם על סלעים הנכונים וסוגי אותיות המתאימים לסוג סלע הנבחר למצבה. 

כמה עולה כיתוב למצבה בהרצליה?

מחירי כיתוב אותיות על גבי מצבה אצלנו נעים בין 4-70 ש"ח. על פי חוק חובה לרשום את שם הנפטר על גבי המצבה, שכן רק כך אפשר לדעת מי קבור באותה חלקת קבר (בקבורת שדה/קבורה באולמות קבורה) ו/או טמון בגומחה (מצבות קיר). בלתי אפשרי להקים מצבה ללא כיתוב. מלבד פרטים כמו שם הנפטרים ותאריכי לידה ופטירה ניתן לכתוב על המצבה כל מה שעולה על הדעת ובלבד שהכיתוב לא יחלל את כבוד המת. על הכיתוב למצבה לעמוד בתקנות בית העלמין (ישנם הבדלים בין תקנות בית עלמין אחד למשנהו ובבית עלמין וחלקות צבאיות הכיתוב הוא אחיד). מחיר כיתוב למצבה נקבע בדרך כלל על פי סוג הכיתוב ומספר האותיות בטקסט. ישנם כיתובים זולים הנעים בין 4-10 ש"ח לאות וישנם כיתובים יותר יקרים הנעים בין 30-40 לאות ואף מטפסים ל 60-70 ש"ח לאות, כשאותיות קרמיות ו/או אותיות המחייבות עבודת פיסול עולות יותר. לאותיות מתכת בדרך כלל ברונזה העלות תהיה 50-60 ש"ח לאות. אם כן, מחירי כיתוב אותיות נעים בעקרון בין 4-70 ש"ח לאות בהתאם לסוג שנבחר.

הסברים על סוגי ושיטות כיתוב וחריטה מצבות

 ישנם מס' אופציות לחריטה על מצבה :

שיטת חריטת CNC שנחשבת מדויקת ביותר ומאפשרת גמישות בעומקי האות.

התזת חול על ידי לחץ אוויר וחול לניקוי והעמקת אותיות. 

המחיר לאות יהיה 4-8 ש"ח לאות. כיתוב בחריטה עם תוספת מילוי עופרת מעלה את המחיר 7-11 ש"ח לאות. 

כיתוב באותיות ברונזה מודבקות ומוברגות למצבה המתאימות למצבות שאינן בעלות קווים ישרים יעלו אצלנו בין 25-60 ש"ח לאות. 

כיתוב בולט סיתות ידני (הבלטת אותיות) על גבי מצבה עולה בין 20-200 ש"ח לאות.

כמה עולה בית נר נשמה למצבה בהרצליה?

בית נר נשמה המותקן על גבי המצבה ו/או בצמוד אליה הוא מרכיב חובה במצבות יהודיות שכן הוא חלק מטקס לעילוי נשמת הנפטרים. בית נר יכול שיבנה כחלק אינטגרלי מהמצבה ואז נדרשות רק דלתות זכוכית המגינות עליו מרוח ומונעות את כיבוי הנר, ויכול שיהיה פריט המוצמד למצבה בשלל דרכים: הדבקה בחומר בניין עמיד, תליית בית הנר על וו שמוצמד למצבה. בית נר למצבה עולה בין 110-320 ש"ח אצלנו, בהתאם לאיכותו. בתי נר העומדים על עמוד נפרד עולים יותר בדרך כלל.

כמה עולה אגרטל למצבה בהרצליה?

כד למצבה הוא פריט נפוץ. יש שמעדיפים כד החצוב באבן המצבה כחלק אינטגרלי ממנה וכיום ישנם כדים המיוצרים מראש למצבות. אלו יהיו מחומרים קשיחים ובגדלים המתאימים למצבה. מחירי הכדים למצבות אצלנו נעים בין 110-420 ש"ח בהתאם לאיכויות הכד. 

כמה עולים אביזרים מיוחדים למצבה בהרצליה?

ספסל, פרגולה, אדנית (בה שותלים צמחיה) אבני חן ועוד הם פריטים שמזמיני מצבות מבקשים מעת לעת. מחיריהם נקבעים בהתאם לרמתם, גודלם ועבודה הנדרשת לקיבוע. בונה המצבה יתמחר רק את עלות הכרוכה בעבודה לקיבועם ושינועם לחלקה.

כמה עולה לשפץ וחדש אותיות שנמחקו מצבה בבתי העלמין בהרצליה?

מצבות זקוקות לשיפוץ וחידוש במקרים של התעייפות החומר ונדליזם ונזקי טבע לא צפויים כמו סערות, שורשי צמחיה שחדרו את הקרקע בתחתית המצבה ומרימים אותה, פטריות שמתלבשות על האבן ובעלי חיים, בעיקר מכרסמים. ככל שאמורים הדברים בהתעייפות החומר הרי שלחומר שנבחר מלכתחילה לבניית המצבה משקל מכריע בצורך שמתגלה לשיפוץ המצבה ככל שחולף הזמן. האבנים הגיריות יהיו הראשונות שזקוקות לשיפוץ. לכן, יש לקחת בחשבון כבר בשלב הקמת המצבה את נושא שיפוץ ותחזוקה עתידיים. זו הסיבה שגרניט, שיש וסלעים פופולריות יותר כיום. ככל שהשיפוץ דורש עבודה רבה יותר ובמקרים של צורך בלתי נמנע בהחלפת חלקים שניזוקו באופן קיצוני המחיר יעלה בהתאם. לכתוב כמה עולה שיפוץ מצבה מבלי לדעת מצבה בפועל אינו רציני ובעל מקצוע שמכבד עצמו ראוי שימנע מהצעת מחיר ארכאית. כל עבודת שיפוץ מתומחרת לגופה, כך ראוי וכך בונה המצבה אינו משלה ציבור שרוצה לדעת את המחיר ולהתכונן אליו.

כמה עולה חידוש אותיות המצבה בהרצליה?

מחיר בסיסי לחידוש/תיקון אותיות אצלנו נע בין 4-70 ש"ח פר אות. המצב בו אותיות המצבה דהו, נשחקו ו/או נתלשו דורש תיקון. גם כאן ניצב איתן הפתגם סוף מעשה במחשבה תחילה. ישנם חומרים למצבה שקונטרס בין האבן לאותיות שומר על הנראות ומותירן בוהקות ושלמות לשנים ארוכות (גרניט שחור לדוגמא). ישנם חומרים מהם בונים מצבות שלא מתאימים לכל סוגי האותיות ולהלאות אתכם כעת במידע באיזה סוג טכניקה משתמשים לכל חומר ידרוש פרק שלם. הטוב, מועיל ויעיל, בהתאם לחומר ועיצוב שתבחרו בונה המצבה יעדכן אתכם מהם סוגי האותיות המתאימים לסוג חומר הספציפי. מחירי תיקון אותיות יהיו סכום הנדרש להבאת המצבה למצב בו אפשר להתחיל בביצוע חידוש האתיות, לעיתים מספיקה הברשה ולעיתים נדרש ליטוש. באם הליטוש שנדרש עמוק מדי ימליץ בונה המצבות להחליף הפלטה בשלמותה (עלות הנעה בין 1000-2500 ש"ח) ולבצע הכיתוב מחדש, כשמחיר חידוש הכיתוב הוא מחיר פר אות כפול מספר האותיות.

כמה עולה ניקוי מצבה בבתי קברות בהרצליה?

מחיר ניקוי מצבה אצלנו נע בין 250-500 ש"ח. ניקוי מצבה דורש ידע של בונה מצבה, לא פחות. חומרי ניקוי שאינם מותאמים לסוג החומר ממנו בנויה המצבה עלולים להזיק יותר מאשר להועיל (לנקות). המחירים בעבור ניקוי מצבה נעים בין 250-500 ש"ח ובמקרים בהם נדרשות פעולות חריגות כמו ליטוש המחיר יעלה עד 700 ש"ח. כדי לקבל מחיר מראש מומלץ לצלם המצבה מכל צדדיה, להעביר אלינו תצלומים אותנטיים ולקבל מחיר מדויק.

כמה עולה אגרת יסוד בטון למצבה בהרצליה?

לכל מצבה נדרש רישיון למצבה הכרוך בתשלום אגרה. את תשלום האגרה מעביר בונה המצבה לחברת הקבורה המנהלת את בית העלמין על פי מכרז שזכתה בו (כל שנתיים עליה לחדש הרישיון). בית העלמין גובה תשלום זה אך ורק מקבלן המצבה ואינו מורשה לגבות מהמשפחה. במעמד תשלום האגרה בונה המצבה המורשה מטעם חברת קדישא להקים מצבות בבית העלמין מקבל תכנית הנדסית שעליו לעמוד בה ובנוסף מועברים אליו התקנות הקשורות לנראות המצבה וכיתוב שיופיע עליה. הואיל ואינכם יודעים מראש את תקנות בית העלמין הספציפי, כדאי להתחיל את הליך תכנון ועיצוב המצבה לאחר שיודעים מהן תקנות הייחודיות לאותו בית עלמין. סכום אגרת הרישוי נע בין 600-900 ש"ח לקבורת שדה וקבורה באולמות (קבורה רוויה) ו 200-350 אגרת רישוי למצבה בקיר. יש מספר רשויות מקומיות שמממנות עלות אגרת הרישיון, בעיקר על מנת לעודד קבורה בקומות לנוכח מצוקת הקרקע לקבורה בארץ. בבית הקברות גליל ים אין אגרת יסוד למצבה היסוד מושלם עך ידי עריית הרצליה 

מצבות בהרצליה התמחות:

מצבות בהרצליה מתמחה בבניית מצבות איכותיות, שיפוץ מצבות פגומות, חידוש מצבות ישנות ועתיקות, חידוש כיתוב על גבי מצבות וניקוי מצבות. החברה שעושה שימוש אך ורק בחומרי גלם איכותיים ובונה מצבות בסטנדרט בנייה גבוה ידועה במחיריה ההוגנים ובשירות אדיב ומסור אותו מציינים שוב ושוב לקוחותיה הרבים באזור.

צור קשר 050-5955722:

טלפון משרדים077-7950020
פקס077-5431022
מיילbareket595@gmail.com
כתובתבית עלמין הרצליה גליל ים החדש

| מצבות ברקת | תמונות של מצבות | רעיונות לעיצוב מצבה | מחירים | הצעת מחיר | אזורי שירות |

מצבות ברקת 050-5955722 ליאור