מצבות, קברים וטכנולוגיה

הטכנולוגיה מתפתחת במהירות האור והתחומים מצבות וקברים שמאפשרים הגעה למידע מדויק של היסטוריה ושורשים מסתייעים בה כעת כמעט בכל דבר ועניין במאמר זה ניגע בשלושה כאלה ובהמשך נרחיב את המאמר ככל שנפגוש בחיבורים נוספים בין מצבה, קבר, טכנולוגיה.

הווייז של המצבות

פרויקט שאפתני בכחול לבן תיעד 1.3 מיליון מצבות על גבי קברים בשלושים מבתי עלמין הגדולים בישראל ומאפשר לקרובי הנפטרים הקבורים בהם הגעה מהירה ונוחה עד לטקסט המיוחל הגעת לקבר, סליחה, הגעת ליעד. הפרחים לפורום חברת קדישא ולחברת ההייטק קורידו שעמלו וזכו במוצר דיגיטלי מופלא.

עיל"ם העמותה הישראלית לחקר שורשי המשפחה

באתר עיל"ם שמצהיר כי הוא איגוד הגנאלוגים בישראל מידע רב שלוקט בעבודת נמלים ומביא אתכם אל המקומות הנכונים ברשת בהם מידע עדכני ואמין על מצבות, קברים ומחקרים העוסקים בחקר אילן המשפחה. עיל"ם מצהירים שעל גבי המצבות פרטי מידע רבים ששווים בערכם מכל מידע ומסמך אחר אליו מגיעים חוקרים באמצעות מסמכים - שימו לב לטיעון לגבי ערך מידע על המצבות לעומת המסמכים: 

"במידה ותתקלו במידע סותר בין הרשום ברישומי פטירה והרישום על גבי המצבה נהוג להתייחס ביתר אמון למידע הרשום על המצבה. שכן את תעודת הפטירה מפיקים בסמוך למועד הפטירה, כאשר המשפחה הלומת צער עדיין. בעוד שהכנת המצבה נמשכת חודש ימים, זמן מספיק לבירור מדויק יותר של הפרטים" מילה במילה מאתר עיל"ם

ביליון מצבות

אחד מפרויקטים המדהימים על קברים, מצבות וכל הקשור לחקר בתי עלמין בעולם. קישור לביליון מצבות

QR על מצבה

ביחס לשלושת הקודמים אפשר לכנות את הצבת קוד QR על מצבה כחצי טכנולוגיה. יש שמתקינים קוד קיו אר על המצבה ובכך מאפשרים למבקרים לפתוח מצלמת טלפון נייד ולהתחבר לאתר בו מידע על הנפטר, בדרך כלל אלו אתרי הנצחה.


מצבות-ידע של ברקות מצבות מזמינים אותך לקרוא מחקרים, עבודות אקדמיות, ועבודות מוזמנות מטעם המדינה על מצבות, מצבה ונושאים הקשורים אליהם. בלוג זה מתעדכן מדי יום. לצירוף מחקר חשוב יש לפנות אלינו למייל.


| מצבות ברקת | תמונות של מצבות | רעיונות לעיצוב מצבה | מחירים | הצעת מחיר | אזורי שירות |

מצבות ברקת 050-5955722 ליאור